Drone Kumandası Temel Anlatım

7 Ocak 2019
378 Görüntülenme

Drone kumandaları çok havalı değil mi? Bence harikalar. Yarış cihazlarımız için kullandıklarımız daha bir güzel bence çünkü modifiyeye de yatkınlar. Ben kendi Taranis x9d‘mi modifiye ettim. Videoda gördüğünüz gibi.

Yaygın olarak Frsky markasının kumandaları kullanılıyor fakat Spektrum ve Futaba gibi köklü markaları da tercih edenler var.

Her kumandanın kendine has özellikleri ve alıcıları var (drone’larımızın üstüne takılan alıcı). Frsky açık kaynak kodlu bir yazılıma sahip olduğu ve çok kolay şekilde kişiselleştirilebildiği için Taranis X9D’yi tercih ediyorum.

Kumandalar genelde fabrika çıkışı 2.4Ghz bandında oluyor fakat çeşitli modüller ile 900Mhz bandında da kullanma imkanımız var.
Neden 900Mhz kullanmak isteyelim ki? Diye soracak olursanız eğer “900Mhz ile daha uzak mesafelere gidebiliriz.” cevabı ile karşılaşacaksınız. Tabi harici modül taktığınızda artık kumandanız ile uyumlu bir alıcı yerine taktığınız modül ile uyumlu bir alıcı almanız gerekecektir.

Yazı okumak biraz sıkıcı olabileceği için sizlere bir de video hazırladık.

Kırımsız uçuşlar..

İlginizi çekebilir

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme
21 okunma
21 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme

Onur Binay - 22 Mayıs 2019

Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye özellikler sunmayı hedefliyor. Bu modeller, Huawei P30 Pro modelinde gördüğümüz Kirin 980…

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?
30 okunma
30 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?

Onur Binay - 21 Mayıs 2019

Honor, Londra’da düzenlediği etkinlikte Honor 20 ve Honor 20 Pro modellerini tanıttı. Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye…

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
130 okunma
130 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

%d blogcu bunu beğendi: