Drone Kumandası Temel Anlatım

7 Ocak 2019
167 Görüntülenme

Drone kumandaları çok havalı değil mi? Bence harikalar. Yarış cihazlarımız için kullandıklarımız daha bir güzel bence çünkü modifiyeye de yatkınlar. Ben kendi Taranis x9d‘mi modifiye ettim. Videoda gördüğünüz gibi.

Yaygın olarak Frsky markasının kumandaları kullanılıyor fakat Spektrum ve Futaba gibi köklü markaları da tercih edenler var.

Her kumandanın kendine has özellikleri ve alıcıları var (drone’larımızın üstüne takılan alıcı). Frsky açık kaynak kodlu bir yazılıma sahip olduğu ve çok kolay şekilde kişiselleştirilebildiği için Taranis X9D’yi tercih ediyorum.

Kumandalar genelde fabrika çıkışı 2.4Ghz bandında oluyor fakat çeşitli modüller ile 900Mhz bandında da kullanma imkanımız var.
Neden 900Mhz kullanmak isteyelim ki? Diye soracak olursanız eğer “900Mhz ile daha uzak mesafelere gidebiliriz.” cevabı ile karşılaşacaksınız. Tabi harici modül taktığınızda artık kumandanız ile uyumlu bir alıcı yerine taktığınız modül ile uyumlu bir alıcı almanız gerekecektir.

Yazı okumak biraz sıkıcı olabileceği için sizlere bir de video hazırladık.

Kırımsız uçuşlar..

İlginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri
75 okunma
75 okunma

Teknoloji Haberleri

Serhat Ayan - 15 Ocak 2019

İçişleri Bakanlığı uyuşturucu karşıtı uygulama geliştirdi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucu konrusunda aileleri bilinçlendirmek için geliştirdikleri uygulamayı şöyle tanıttı: Vatandaşlarımızın…

Turkcell bağlantı için 9 TL alma uygulamasını erteledi
309 okunma
309 okunma

Turkcell bağlantı için 9 TL alma uygulamasını erteledi

Serhat Ayan - 15 Ocak 2019

Turkcell geçtiğimiz günlerde cep telefonundan internete bağlanınca 9 TL verileceğini, bunun verilmemesi için hızlı giriş uygulamasının kullanılacağını duyurmuştu. Yine aynı…

Nissan görünmeyeni görünür kılıyor
177 okunma
177 okunma

Nissan görünmeyeni görünür kılıyor

Timur Akkurt - 13 Ocak 2019

Nissan geçmiş dönemde oldukça yüksek fiyatla satılan teknolojileri herkesin alabileceği fiyat skalasına getirme gayretlerine son sürat devam ediyor. Gerek Avrupa'nın…

%d blogcu bunu beğendi: