DJI’ın yeni Drone’u Mavic 2 sızdırıldı

11 Temmuz 2018
139 Görüntülenme

Dünyanın önde gelen drone üreticilerinden olan DJI’ın yeni sunulacak drone’u Mavic 2 ismiyle karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Sızdırılan görüntülere bakıldığı zaman Mavic 2 kullanıcıların karşısına iki farklı kamera ve gimbal kombinasyonu ile sunulacak. Geliştirilmiş form faktörü ile dikkat çeken Mavic 2, daha biçimli ve aerodinamik bir yapıya kavuştuğu gözlemlenmesine rağmen renk, yapı ve katlanma mekanizması olarak Mavic Pro ile ortak yönler taşıyor. Yeni modelde batarya arka üst kısımda bulunuyor.

Ürün üzerinde bulunan iki farklı sensör boyutu ise ilginç bir detay. Drone üzerinde 1 inç bir sensör bulunurken masada ise siyah renkte 1/1.7 sensör duruyor.

Mavic 2’de karşımıza çıkacak sürprizlerden birisinin de çıkarılabilir kamera modülü ve gimball olacağı tahmin ediliyor. Gimball montaj sisteminin ise hüsran yaratan GoPro Karma modelinden daha sağlam olacağı öngörülüyor.

Mavic 2’nin önceki model olan Mavic Pro’ya göre daha büyük motorlara sahip olması beklenirken, pervanelerin ise daha sessiz çalışması ümit ediliyor.

Resimlerden de görülebileceği üzeren modelin önünde ve yanlarında engelden kaçma sensörleri bulunuyor. Ayrıca altta ve arka tarafta da bulunması beklenen sensörler sayesinde Mavic 2, 360 derece engelden kaçma özelliğine sahip olabilir.

DJI tarafından 18 Temmuz tarihinde yapılması beklenen etkinliğin ertelendiğini ekleyelim. Şu an için Mavic 2’nin ne zaman resmi olarak tanıtılacağı belirsiz.

İlginizi çekebilir

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı
Mobil
86 okunma
Mobil
86 okunma

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı

Mert Yamak - 18 Ekim 2018

Akıllı telefon pazarında sahibi olduğu Motorola markasının da desteğiyle önemli bir atılım gerçekleştiren ancak son dönemlerde sessiz kalan Lenovo, yeni…

Boston Dynamics’in robotu Atlas yeni yetenekler kazandı
İnsansız & Otonom Araçlar
94 okunma
İnsansız & Otonom Araçlar
94 okunma

Boston Dynamics’in robotu Atlas yeni yetenekler kazandı

Cemil Eren Mutluay - 17 Ekim 2018

Daha önce ürettiği robotlar WildCat ve Spot ile dikkatleri üzerine çeken Boston Dynamics, uzun süredir üstünde çalıştığı Atlas’ın yeni videosunu…

Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!
Genel
216 okunma
Genel
216 okunma

Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!

Mert Yamak - 16 Ekim 2018

Huawei, Londra'da düzenlediği özel basın etkinliğinde Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modellerinin yanı sıra oyunculara özel Mate 20…