DJI’ın yeni Drone’u Mavic 2 sızdırıldı

11 Temmuz 2018
69 Görüntülenme

Dünyanın önde gelen drone üreticilerinden olan DJI’ın yeni sunulacak drone’u Mavic 2 ismiyle karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Sızdırılan görüntülere bakıldığı zaman Mavic 2 kullanıcıların karşısına iki farklı kamera ve gimbal kombinasyonu ile sunulacak. Geliştirilmiş form faktörü ile dikkat çeken Mavic 2, daha biçimli ve aerodinamik bir yapıya kavuştuğu gözlemlenmesine rağmen renk, yapı ve katlanma mekanizması olarak Mavic Pro ile ortak yönler taşıyor. Yeni modelde batarya arka üst kısımda bulunuyor.

Ürün üzerinde bulunan iki farklı sensör boyutu ise ilginç bir detay. Drone üzerinde 1 inç bir sensör bulunurken masada ise siyah renkte 1/1.7 sensör duruyor.

Mavic 2’de karşımıza çıkacak sürprizlerden birisinin de çıkarılabilir kamera modülü ve gimball olacağı tahmin ediliyor. Gimball montaj sisteminin ise hüsran yaratan GoPro Karma modelinden daha sağlam olacağı öngörülüyor.

Mavic 2’nin önceki model olan Mavic Pro’ya göre daha büyük motorlara sahip olması beklenirken, pervanelerin ise daha sessiz çalışması ümit ediliyor.

Resimlerden de görülebileceği üzeren modelin önünde ve yanlarında engelden kaçma sensörleri bulunuyor. Ayrıca altta ve arka tarafta da bulunması beklenen sensörler sayesinde Mavic 2, 360 derece engelden kaçma özelliğine sahip olabilir.

DJI tarafından 18 Temmuz tarihinde yapılması beklenen etkinliğin ertelendiğini ekleyelim. Şu an için Mavic 2’nin ne zaman resmi olarak tanıtılacağı belirsiz.

İlginizi çekebilir

GoPro’dan iyi haberler geliyor
Sektörel
36 okunma
Sektörel
36 okunma

GoPro’dan iyi haberler geliyor

Haber Merkezi - 20 Ağustos 2018

GoPro 2014'deki halka arzından beri sürekli olumsuz haberlerle gündemde. Şirketin karlılık problemi, action camera tarzı ürünlerdeki özellikle Çin menşeili artan…

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!
Mobil
155 okunma
Mobil
155 okunma

Eski telefonunuzdaki verileri kolaylıkla yeni Samsung Galaxy’e taşıyın!

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Geçtiğimiz günlerde dünyayla aynı anda Türkiye'de düzenlediği yeni basın toplantısıyla birlikte üst seviye telefonu Galaxy Note9'u tüketicilerle buluşturan Samsung, kullanıcıların…

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor
Huawei
321 okunma
Huawei
321 okunma

Huawei P20 Lite fiyatı ve yetenekleriyle gençleri hedef alıyor

Mert Yamak - 17 Ağustos 2018

Telefon tasarımı kadar şekli, ekran boyutu ve hepsinden önemlisi renk seçenekleri, tasarım trendlerini yakından takip eden kullanıcıların önceliği oluyor. Telefonun…