DJI’ın yeni Drone’u Mavic 2 sızdırıldı

11 Temmuz 2018
199 Görüntülenme

Dünyanın önde gelen drone üreticilerinden olan DJI’ın yeni sunulacak drone’u Mavic 2 ismiyle karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Sızdırılan görüntülere bakıldığı zaman Mavic 2 kullanıcıların karşısına iki farklı kamera ve gimbal kombinasyonu ile sunulacak. Geliştirilmiş form faktörü ile dikkat çeken Mavic 2, daha biçimli ve aerodinamik bir yapıya kavuştuğu gözlemlenmesine rağmen renk, yapı ve katlanma mekanizması olarak Mavic Pro ile ortak yönler taşıyor. Yeni modelde batarya arka üst kısımda bulunuyor.

Ürün üzerinde bulunan iki farklı sensör boyutu ise ilginç bir detay. Drone üzerinde 1 inç bir sensör bulunurken masada ise siyah renkte 1/1.7 sensör duruyor.

Mavic 2’de karşımıza çıkacak sürprizlerden birisinin de çıkarılabilir kamera modülü ve gimball olacağı tahmin ediliyor. Gimball montaj sisteminin ise hüsran yaratan GoPro Karma modelinden daha sağlam olacağı öngörülüyor.

Mavic 2’nin önceki model olan Mavic Pro’ya göre daha büyük motorlara sahip olması beklenirken, pervanelerin ise daha sessiz çalışması ümit ediliyor.

Resimlerden de görülebileceği üzeren modelin önünde ve yanlarında engelden kaçma sensörleri bulunuyor. Ayrıca altta ve arka tarafta da bulunması beklenen sensörler sayesinde Mavic 2, 360 derece engelden kaçma özelliğine sahip olabilir.

DJI tarafından 18 Temmuz tarihinde yapılması beklenen etkinliğin ertelendiğini ekleyelim. Şu an için Mavic 2’nin ne zaman resmi olarak tanıtılacağı belirsiz.

İlginizi çekebilir

Çin iPhone satışına yasak getirebilir
24 okunma
24 okunma

Çin iPhone satışına yasak getirebilir

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Qualcomm, Çin’deki Fuzhou Mahkemesi’nin, Qualcomm’un iki patentli ürününün kullanıldığı iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8,…

Robot konusunun cılkının çıktığı an
54 okunma
54 okunma

Robot konusunun cılkının çıktığı an

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Akınsoft, Konya'da insansı robotlar yapan bir firma. Servis yapan robotlar, akıllanan robotlar yaparak, bunları sattığını sıklıkla dile getirerek uzun zaman…

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj
37 okunma
37 okunma

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

TP-Link, yepyeni iki powerbank modelini satışa sunacağını duyurdu. Yeni powerbank’lardan ilki 6000mAh pil kapasitesine sahip olan TL-PBB6000, kredi kartı büyüklüğünde…

%d blogcu bunu beğendi: