DJI yeni Mavic 2 Pro ve Mavic 2 Zoom’u tanıttı

DJI Mavic 2 Zoom ilk kez katlanabilir bir drone'un optik yakınlaştırma yapmasını sağlarken Mavic 2 Pro kamera yetenekleriyle şaşırtıyor.

23 Ağustos 2018
843 Görüntülenme

Dünyanın en büyük drone üreticilerinden DJI, bugün New York’ta düzenlediği özel basın etkinliğinde yeni drone’ları DJI Mavic 2 Pro ve DJI Mavic 2 Zoom‘u tanıttı. Türkiye’den Tekno Safari’nin yerinde takip ettiği etkinlikte tanıtılan drone’ların yanı sıra DJI İletişim Direktörü Michael Oldenburg, New York muhabirimiz Berker Dingiloğlu’na Türkiye’deki faaliyetleriyle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye pazarının DJI için önemli pazarlardan biri olduğunda dikkat çeken Oldenburg, şu anda Mavic 2 ve Mavic 2 Pro’nun Türkiye’den de dji.com üzerinden sipariş verilebildiğini ekledi.

DJI Mavic ailesinin her iki yeni üyesi de HDR teknolojisini destekleyen videolar çekebiliyor. Yazılımsal olarak da önemli geliştirmeleri beraberinde getiren Mavic 2 Pro, gelişmiş Quickshot özelliğiyle birlikte altı farklı hazır çekim yöntemiyle uçuş yapabiliyor. Mavic 2 Zoom modelinde ise Dolly adı verilen yedinci bir quickshot yeteneğine daha yer veriliyor.

Gelişen teknolojiyle birlikte drone’ların havada kalma süresi de artıyor. DJI Mavic 2 Pro ve DJI Mavic 2 Zoom, küçük ve taşınabilir boyutlarına rağmen 31 dakikaya kadar havada kalarak kesintisiz videolar çekebiliyor. Her ne kadar drone’ların boyutları ergonomik seviyede tutulsa da Mavic 2 serisi, bir önceki Mavic serisine göre 150 gram daha da ağırlaşıyor.

DJI Mavic 2 Zoom ile katlanan drone’lar artık optik yakınlaştırma yapabiliyor

DJI’ın kolaylıkla katlanabilen drone ailesi Mavic serisinin yeni modellerinden DJI Mavic 2 Zoom, gelişmiş kamerasıyla birlikte kaliteli görüntü çekimlerinin yanı sıra yakınlaştırma özelliğiyle dikkat çekiyor. Böylelikle DJI, Mavic 2 Zoom ile birlikte ilk kez katlanabilir olduğu halde optik zoom yapabilen bir drone’u tüketicilerle buluşturuyor.

DJI Mavic 2 Zoom her ne kadar sadece iki kat optik yakınlaştırma yapsa da DJI yaptığı açıklamada 4K yerine Full HD çekim yapıldığında DJI Mavic 2 Zoom modelinin dört kata kadar görüntüde bozulma olmadan yakınlaştırma yapabildiğini belirtiyor.

24mm’den 48 mm’e kadar geniş açılı 12 MP çözünürlüklü lensiyle 2 kat optik yakınlaştırma yapabileceğiniz DJI Mavic 2 Zoom, DJI’ın yeni Super Resolution özelliği sayesinde 48 megapiksel boyutunda fotoğraflar ve çekebiliyor. Aynı zamanda DJI Mavic 2 Zoom video tarafında 4K çözünürlüğü destekliyor.

Daha önceki DJI drone’larına kıyasla nesnelere %40 daha hızlı odaklanabilen DJI Mavic 2 Zoom, hızlı odaklanması sayesinde de aslında yakınlaştırma yaptığınızda odaklandığınız nesneyi kameranın daha kolay bir şekilde netlemesine imkan tanıyor.

DJI Mavic 2 Pro boyundan büyük işlere imza atıyor

DJI Mavic 2 Zoom her ne kadar optik yakınlaştırma özelliğiyle öne çıksa da DJI etkinliğinin asıl yıldızı DJI Mavic 2 Pro, gün geçtikçe daha ergonomik boyutlarda daha kaliteli çekimler yapmanızı sağlıyor.

20 MP çözünürlüklü 1 inç boyutunda CMOS sensöre sahip olan DJI Mavic 2 Pro, aynı zamanda DJI’ın yaptığı önemli donanımsal ve yazılımsal geliştirmeler sayesinde gerçeğe en yakın doğal renkleri video kayıtlarında verebiliyor. Mavic Pro 2’nin kamerası f/2.8 ile f/1.1 arasındaki ayarlanabilir diyafram açıklığı sayesinde hem gündüz hem de geceleri oldukça net çekimler yapabiliyor. Mavic 2 Pro, Hasselblad imzalı kamerasıyla profesyonel görüntülere imza atıyor.

DJI Mavic 2 Pro modeli 1449 dolar, DJI Mavic 2 Zoom modeli ise 1249 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuldu. DJI tarafından tarafımıza yapılan açıklamaya göre yeni drone’lar DJI resmi internet sitesi üzerinden Türkiye’den de sipariş edilebiliyor.

İlginizi çekebilir

Bilim insanları, normalden 10 kat daha uzun ömürlü pil geliştirdi
30 okunma
30 okunma

Bilim insanları, normalden 10 kat daha uzun ömürlü pil geliştirdi

Onur Binay - 23 Ocak 2019

Yeni teknoloji lityum iyon bataryalar için elektrot olarak silikon nano-tanecikleri kullanıyor. Bataryalarda %95 saflıktaki grafit yerine silikon nano parçalar kullanılıyor.…

Elon Musk, Starship’in tasarımının arkasındaki bilimi açıkladı
28 okunma
28 okunma

Elon Musk, Starship’in tasarımının arkasındaki bilimi açıkladı

Onur Binay - 23 Ocak 2019

İnsanları Mars’a götürüp orada koloni kurmalarına yardımcı olacak Starship’e dair Elon Musk bazı açıklamalarda bulundu. Starship'in tamamlanmış halinin uzunluğu 30 metre,…

Bir baba, Instagram’ın ’14 yaşındaki kızını öldürmeye yardım ettiğini’ iddia etti
36 okunma
36 okunma

Bir baba, Instagram’ın ’14 yaşındaki kızını öldürmeye yardım ettiğini’ iddia etti

Onur Binay - 23 Ocak 2019

Yas tutan bir baba, Instagram’ın kızını öldürmesine yardım etmekle suçladı. Kalbi kırılmış Ian Russell, 14 yaşındaki Molly'nin kendine zarar vermeyi…

%d blogcu bunu beğendi: