DJI, RoboMaster S1 ile makul fiyata eğitim robotu sunmayı amaçlıyor. Bu robot, henüz öğretim sürecinin başında olan küçükleri ve onların ebeveynleri için uygun fiyatlı bir seçenek olabilir.

“Step 1”, yani “Adım 1” kelimesinin kısaltması olan S1, toplam 31 sensöre sahip. Bu sayede robot, çevresindeki ortamı olabildiğince detaylandırıyor.

RoboMaster S1, fırçasız motor, Mecanum tekerlekler, mekanik yalpa çemberi, FPV kamera ve altı PWM (Pulse Width Modulation – Darbe Genişlikli Modülasyon) portu ile gibi pek çok profesyonel robotta görülen parçaları da bünyesinde barındırıyor.

Yazılımı içerisinde 6 adet yapay zeka paketi yer alıyor. Kullanıcı Phyton veya Scratch diliyle kendisine göre programlama yapabiliyor.

DJI RoboMaster S1’in fiyatı 499 dolar. PlayMore adındaki daha kapsamlı paket ise yıl sonuna doğru piyasada olacak. Bu paketin içinde özel bir oyun kumandası, bir adet pil ve ateş etmek için jel baloncukları bulunacak. DJI öğrencilere ve öğretmenlere indirim imkanı sunarak robotun sınıflarda yayılmasını istiyor.

Paylaş