DJI akıllı telefonlar için üçüncü nesil katlanabilir gimbal’ı Osmo Mobile 3’ü tanıttı.

Akıllı telefonlar için tasarlanan DJI Osmo Mobile 2‘nin yerine gelen DJI Osmo Mobile 3’ün diğer modellere göre en büyük farkları katlanabilir yapısı ve daha rahat taşınabilir olması.

Genel olarak Osmo Mobile 3 önceki modellerden daha kısa ve daha küçük. Bu nedenle daha uzun süre elde kolayca tutulabiliyor. Birinci nesildeki Osmo Mobile’ın tetikleme düğmesi de geri getirildi.

Tek elle de rahatça kullanılabilen gimbal, kullanıcının telefonunu şarj edebilen veya harici bir mikrofon bağlayabilmelerini sağlayan bağlantı noktalarına da sahip. 2450 mAh bataryası bulunan cihaz, USB Type-C ile uyumlu şarj aletleriyle şarj olabiliyor ve tam dolu bir batarya ile 15 saat kullanıma olanak sağlıyor.

405 gram ağırlığında olan Osmo Mobile 3, akıllı telefonlarla Bluetooth üzerinde bağlantı kuruyor.

Özel bir mobil uygulaması bulunan Osmo Mobile 3, üzerinde bulunan kontrolcü yardımıyla cihazı farklı açılara çevirebilmeye olanak sağlıyor.

Geliştirilmiş sarsıntı önlemeyle gimball, zoom modunda bile titremeyi neredeyse sıfıra indirebiliyor. Yazılım ile desteklenen cihazda panoroma, spor ve yeni başlayanlar için hikaye gibi modlar da yer alıyor.

Yurt dışında satışlarına başlanan Osmo Mobile 3’ün fiyatı 119 dolar. DJI, ayrıca içerisinde bir tripod ve taşıma çantası içeren paketini de 139 dolardan satışa sundu.

Paylaş