Dünyanın en ünlü drone üreticilerinden olan DJI, bu zamana kadar sadece fotoğraf ve video çekimlerinde kullanılması için drone üretimi yapıyordu. Bundan sonraki üretimlerinde ise fotoğraf ve video çekiminin yanı sıra, daha da profesyonel amaçlara hizmet ederek kurumsal alanlara yönelmek isteyen DJI; ilk yardımda ve özellikle tarımda işleri kolaylaştıracak drone üretimine yoğunlaşacak.

DJI, şimdilik ilk yardım için kullanılacak herhangi bir drone sunmadı fakat şirketin tarım için kullanılabilecek olan bir kaç drone modeli mevcut. Bunlardan biri, 10 KG ağırlık taşıma kapasitesi bulunan ve 30 kişinin yapabileceği ilaçlama işlemini hem daha verimli bir şekilde, hem de daha kısa bir süre içerisinde yapabiliyor. Tarım için geliştirilen bir diğer drone modeli ise bitkileri dölleme işleminde kullanılabiliyor.

Daha da işlevsel ürünlerle 5 yıl içerisinde ilk yardım ve tarım konusunda uzmanlaşmayı planlayan DJI, sadece ar-ge çalışmaları için 8 bin çalışanından 2 binini ayırmış durumda.

2006 yılında kurulan DJI’ın ticari drone pazarındaki liderliğinin en az 5 yıl daha sürmesi beklenirken; kurumsal pazarda henüz yerini edinemeyen şirket, kurumsal pazarda da iyi bir yer edinmeyi hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here