2-3 Eylül de İstanbul da düzenlenen AdColony Intelligence Summit 2019 etkinliği, dünyanın önde gelen şirketlerinin medya ajansı temsilcileri, reklam verenler ve marka temsilcileri ile yerli ve yabancı konuşmacıları ikinci kez bir araya getirdi.

Latin Amerika’dan Avrupa’ya, Orta Doğu’dan Afrika’ya 5 kıtadan 25’ten fazla ülkeden İstanbul’a gelen 250’si yabancı toplam 650 dijital lider, online reklamcılığı masaya yatırdı ve deneyimlerini paylaşma fırsatı buldu.

ACIS’19 katılımcıları Unilever, Nestle, Lexus, Heineken, Visa, McDonald’s, LG, Nissan, Disney, LEGO gibi reklam verenler ve Group M, Carat, Initiative gibi medya ajanslarının üst düzey yöneticileri ve medya karar vericileri ,etkinlik kapsamında dijital dünyanın bugünü ve geleceğini de en ince detayına kadar konuştu. Son yıllarda tüm gözlerin dijital reklamcılığa çevrilmesi ile birlikte Türkiye ve dünyada dijital reklam harcamaları gün geçtikçe artığının altı çizildi, fark yaratmanın giderek zorlaştığı dijitalde markalar trendleri takip ederek hedef kitlelerine ulaşmanın yeni yollarını ACIS’19 da anlattı.

3 kıtada 25’den fazla ülkeyi Türkiye ofisinden yöneten Adcolony EMEA ve LATAM Genel Müdürü Volkan Biçer zirve sonrası yaptığı açıklamada; “AdColony Türkiye Ofisi olarak geçtiğimiz sene ilkini gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizin ikincisini bu sene de, daha büyük ölçekte tekrar gerçekleştirmek bizim için gerçekten gurur verici. Dünyada adından söz ettiren önemli marka ve temsilcilerini küresel ölçekte bir çatı altında tekrar İstanbul’da ağırlamak hem bizim için hem de Türkiye için büyük önem taşıyor. Geçen yıl ki tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki, etkinliğe 250’nin üzerinde yabancı marka temsilcisinin katılıyor olması, önümüzdeki günlerde özellikle dünya çapında medya bütçe kaynaklarının Türkiye’ye akabilmesinin önünü açan çok önemli bir gelişme . Bundan sonra burada ki büyümemizin hızlanacağına inanıyorum. Bu büyüme yeni istihdam yaratma açısından da çok sevindirici. Türkiye Ofisi olarak böyle bir zirveye imza attığımız için çok mutlu ve gururluyuz.” dedi.

Paylaş