Dell, Sosyal Sorumluluk Projelerini Anlatan 2020 Legacy of Good Güncellemesini Yayınladı

23 Haziran 2017
23 Görüntülenme

Dell ve EMC’nin birleşmesinin ardından gerçekleşen sosyal sorumluluk girişimlerini anlatan ilk 2020 Legacy of Good (İyi Miras) güncellemesi yayınlandı. Yayınlanan güncelleme, Dell’in çalışanlarına ve çevreye olan uzun vadeli bağlılığını gösteriyor.

Dell’in bundan bir önceki sosyal sorumluluk projesinde Amerika İklim Değişikliği Sözleşmesi’nde belirtilmiş olan 1 milyon ağaç dikme görevi vardı. Dell, bu konuda üzerine düşen her şeyi başarıyla gerçekleştirdi. Sırada ki hedeflerine ait olan 2020 Legacy of Good raporunda ise öne çıkan projeler şu şekilde:

  • Ürünlerinde 22.6 bin ton sürdürülebilir malzeme kullanarak başlangıç hedefini aşan Dell, bu hedefini 45 bin ton olarak güncelledi.
  • Dell, 2020’ye kadar 1 milyon ton kullanılmış elektroniği geri dönüştürecek ve 800 bin tonu şimdiden geri kazandırmış durumda.
  • Dell, okyanustan gelen plastiklerini kullanarak ürettiği XPS 13 2’si 1 arada modelinin kutusunun kullanımına başladı ve diğer şirketleri de bu plastikleri kullanmasına teşvik etmek amacıyla tedarik zincirini açık kaynak haline getirdi. Ayrıca okyanus plastiklerinin kullanımının 2025 yılına kadar yıllık kullanımının 10 kat artacağına dair kamusal söz verdi. (Tanıtım videosu)
  • Stratejik yardım programlarıyla 2.3 milyon yetersiz eğitim alan çocuğa doğrudan destek, 10 milyon insana dolaylı yoldan uzmanlık ve teknoloji sağlayan Dell, yüzde 59 doğrudan etki, yüzde 84 dolaylı etki hedefine ulaştı.
  • Dell, 2014’ten bu yana 3.3 milyon saatin üzerinde kamu hizmeti veren Dell çalışanlarının toplam hizmet süresini 2020 yılına kadar 5 milyon saate çıkarmayı hedefliyor.
  • Dell EMC çalışanlarını kendileri için en uygun olan şekilde, istediği mekanda ve zamanda çalışmaya teşvik eden Dell’in hedefi 2020’ye kadar global katılımı yüzde 50’ye çıkarmak.
  • Dell, Kasım 2016’da çalışanların ne kadar motivasyona sahip olduklarını gösteren bir anket yayınladı. Anket, çalışanlarının yüzde 82’sinin yüksek motivasyona sahip olduğunu belirtti, böylece hedeflenen yüzde 75 oranının epey bir üstüne çıkmış oldu.

İlginizi çekebilir

Huawei, P20 Pro ile çektiği 23 Nisan klibinde Barış Manço’yu anıyor
Sektörel
17 okunma
Sektörel
17 okunma

Huawei, P20 Pro ile çektiği 23 Nisan klibinde Barış Manço’yu anıyor

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Teknoloji dünyasının önde gelen şirketleri, Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızı…

Flickr geri mi dönüyor?
Yazılım ve Uygulamalar
26 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
26 okunma

Flickr geri mi dönüyor?

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Fotoğraf paylaşım sitesi SmugMug, Flickr’ı Yahoo’dan satın aldı. Flickr, bu satın almanın ardından tekrar eskisi gibi en beğenilen bir uygulama…

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek
Donanım
73 okunma
Donanım
73 okunma

Apple, bazı MacBook’ların bataryalarını ücretsiz değiştirecek

Haber Merkezi - 21 Nisan 2018

Apple, bazı MacBook Pro’larda batarya sorun keşfettiklerini açıkladı. Cupertinolu şirket, sorunun meydana geldiği bilgisayarlardaki bataryaları ücretsiz olarak değiştirecek. Apple, sınırlı…

Yorum yap