Dell ve EMC ofisleri 6 şubat itibariyle birleşti. Ayrılmaların ve kopmaların yaşandığı sektörde birleşmeyi seçen Dell Technologies, 7 farklı şirketten oluşuyor. Bu şirketlerden sadece 3’ü Türkiye’de hizmet verirken diğerlerinin operasyonları Dell EMC tarafından temsil ediliyor. Bu birleşme, şirketlerin rakamsal güçlerini birbirine entegre ederek ortaya daha güçlü bir yapı koyuyor. Dünyanın borsada işlem görmeyen en büyük teknoloji şirketi olan Dell EMC, böylece daha hızlı hareket etmeyi hedefliyor. Bahsi geçen 7 şirket Dell EMC tarafından birbirini tamamlayan Lego parçaları olarak nitelendiriliyor.


Birleşmenin ardından en önemli hedefi olarak dijital dönüşümde liderliği gören Dell EMC, gelecek 15 yılda işletmeleri farklı kılacak iş modelleri için özelleştirilmiş yazılımları ve hizmet alanına göre şekillendirilmiş yeni teknolojileri şirketlerle buluşturacak. Halihazırda kullanılan yazılım ve teknolojilerden yenilerine geçiş ise kademeli olarak gerçekleştirilecek. Bu süreçte danışmanlık hizmeti veren marka, şirketlerin hangi yazılımlarının bu dönüşümde öncelikli olduğunu belirleyerek geçişleri kolay hale getiriecek. Dell EMC bu süreçte gerekli donanım ürünlerini sağlarken şirket bünyesindeki diğer markalar müşterilerin dijital dönüşümdeki diğer ihtiyaçlarını karşılayarak entegre şekilde çalışabilecek.


3 yılda 12.7 Milyar Dolar Ar-Ge yatırımı ve 20 bin patent başvurusu bulunan Dell EMC, dijital dönüşüm sürecinde kurumların karşısına çıkan sorunları;

  • Yetişmiş iş gücü eksikliği

  • Yeni teknolojilere gösterilen direnç

  • Yeni teknolojilerin kullanımının yeterince yaygınlaşmaması

  • Yasal yükümlülükler şeklinde sıralıyor.


Kurumsal işletmelerin dörtte üçü dijital dönüşümü 2017’deki önemli iş önceliklerinden biri olarak görürken işletmelerin neredeyse yarısı 3 ila 5 yıl içerisinde dijitalin işlerinin ellerinden almasından korkuyor. Bu korkunun yenilmesi için ise en önemli adım geçiş sürecinde şirketlerin ihtiyaçlarının doğru tespit edilmesi ve en verimli şekilde karşılanması olarak görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here