Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onların iPhone’u varsa diğer tarafta Samsung ve Vestel var

14 Ağustos 2018
3948 Görüntülenme

Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye arasındaki ilişkilerin son günlerde gerilmesi ve döviz kurunda kritik artışlar yaşanmasıyla birlikte her iki ülke ekonomik açıdan birbirine ambargo uygulayacağını duyuruyordu. Amerika Birleşik Devletleri, ek vergi uygulamak gibi farklı yöntemlerle Türkiye ekonomisini hedef alırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da vatandaşlara elektronik ürünlerde Amerika Birleşik Devletleri’ni protesto etmesi çağrısında bulundu.

Ankara’da düzenlenen Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından düzenlenen İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu’nda konuşan Erdoğan, “Dışarıdan dövizle aldığımız her ürünün daha iyisini daha kalitelisini burada üretip biz dışarıya satacağız. Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var, kendi ülkemizde Venus var, Vestel var” dedi.

Yaptığı açıklamalarla birlikte açık bir şekilde vatandaşları ABD menşeili ürünler satın almamaya davet eden Recep Tayyip Erdoğan’ın ABDli ürünlere alternatif olarak Türkiye’nin dostluk ilişkisi içerisinde olduğu Güney Kore merkezli Samsung’u ve Türk markası Vestel’i örnek göstermesi bir hayli dikkat çekici.

İlerleyen günlerde ABD ve Türkiye ilişkilerinde neler yaşanacağını ve bu elektronik ürün boykotunun nasıl uygulanacağını hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
24 okunma
24 okunma

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı

Onur Binay - 18 Mart 2019

BKM, şubat ayı kartlı ödeme verilerine ilişkin açıklamada bulundu. Buna göre kolay, hızlı ve güvenli ödeme imkânı sağlayan temassız teknolojisi…

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor
25 okunma
25 okunma

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor

Onur Binay - 18 Mart 2019

Newsweek dergisinin haberine göre Google, bulut tabanlı ve Netflixe benzeyen  bir sistem ile sektörün tüm yapısını değiştirmeyi hedefliyor. Google’ın yeni sisteminde…

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu
31 okunma
31 okunma

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu

Onur Binay - 18 Mart 2019

iPad Air, daha ince tasarıma, 10.5 inç ekrana ve Apple A12 Bionic yonga sete sahip.  Ekran, 2224 x 1688 piksel…

%d blogcu bunu beğendi: