Çocuklarınızın üretkenliğini artıracak 5 mobil uygulama

23 Nisan 2018
235 Görüntülenme

Hayatımızın tam anlamıyla vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefon ve tabletler, özellikle yeni neslin neredeyse tek yaşam kaynağına dönüşmüş durumda. Çocuklar akıllı cihazlarla sürekli oyunlar oynuyor, videolar izliyor ve aslında bir noktada yaratıcılıklarını öldürebilecek bir çıkmazın içine düşüyorlar.

Biz de 23 Nisan için çocukların akıllı cihazlarda vakit geçirirken hem eğlenmesini sağlayacak hem de üretkenliğinin artmasına katkı sağlayacak 5 faydalı mobil uygulamayı listeledik.

Code Karts

Çocukların oyun oynayarak yazılım öğrenmesine altyapı sağlayan Code Karts, basit oyun dinamikleriyle küçük yaştaki çocukların algoritma mantığını kavramasını sağlıyor. Böylelikle çocuklar, hiçbir kod yazmadan sadece Code Karts’taki minik oyunlarla algoritma mantığını kavrayarak iyi bir yazılım öğrenmeye hazırlanıyor.

Code Karts’ı hem iOS hem de Android cihazlarınız için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Android / iOS

Piano Tiles 2

Çocukların gelişimi açısından müzik büyük önem taşıyor ancak çok küçük yaşlarda eğitim almadan bir enstrüman çalmak zorlayıcı olabilir. Piano Tiles 2 oyunu ise çocuğunuzun şarkının ritmine göre tuşlara dokunarak hem el becelerini hem de müzik kulağını ve ritim duygusunu geliştirmesine imkan tanıyor.

Piano Tiles 2 hem Android hem de iOS cihazlar için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Android / iOS

Stop Motion Studio

Üretkenlik, hayal gücünü kullanma hayatındaki nesneleri bir araya getirerek yeni bir dünya oluşturmak çocukların gelişimi açısından büyük önem taşıyor. Stop Motion Studio uygulaması da çocuklarınızın mobil cihazları kullanarak Lego ya da benzeri oyuncaklarıyla bir film hazırlamasına olanak tanıyor.

Hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak indirebildiğiniz uygulamanın bir de ücretli versiyonu var. Biz, bu içeriğimizde sizlerle ücretsiz sürümü paylaşıyoruz.

Android / iOS

Hoopa City 2

Çocukların hayal gücünü geliştirmesi açısından inşa etme oyunları büyük önem taşıyor. Hoopa City 2 de sadece çocuklara yönelik yapısıyla çocuklarınızın şehir inşa ederek hem hayal gücünü geliştiriyor hem de şehrin bakımıyla sorumluluk sahibi olmalarını sağlıyor.

Hoopa City 2 her ne kadar temelde başarılı bir uygulama olarak görülse de benzeri uygulamalardan eksi olarak her iki platformda da hem ücretli indiriliyor.

Uygulamaların ücretleri sık sık güncellendiği için net bir şekilde ücretinin ne kadar olduğunu söylememiz zor ancak aşağıdaki bağlantılardan hem oyunun fiyatını görüntüleyebilir hem de dilerseniz satın alabilirsiniz.

Android / iOS

Lingokids Çocuklar için İngilizce

Hepimiz çocuklarımızın genç yaşta İngilizce öğrenmesini ve ileride akıcı bir şekilde yabancı dil konuşabilmesini istiyor hatta bir gereksinim olarak görüyoruz.

Lingokids isimli uygulama da çocuklarınızın eğlenerek minik oyunlarla temel İngilizce kelimeleri ve kavramları öğrenmesine imkan tanıyor aynı zamanda çocuklarınızın yabancı dile ilgi duymasını sağlıyor.

Lingokids, içeriklerinde Oxford Üniversitesi tarafından hazırlanan içerik kütüphanesinden yararlanıyor.

Hem Android hem de iOS için ücretsiz olan Lingokids’i aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Android / iOS

*Uygulama önerilerinin hiçbiri sponsorluk anlaşması karşılığında listeye eklenmemiştir. Uygulama mağazalarının seçimleri ve diğer teknoloji platformlarının listelerinden derlenmiştir. Listedeki uygulamalarla Tekno Safari’nin hiçbir şekilde bağlantısı bulunmaz.

*Listedeki hem ücretli hem de ücretsiz uygulamalar “uygulama içi satın alma” ve “reklam” içerebilir.

İlginizi çekebilir

MediaTek’ten uygun fiyata yapay zekalı işlemci: Helio P22
Donanım
44 okunma
Donanım
44 okunma

MediaTek’ten uygun fiyata yapay zekalı işlemci: Helio P22

Mert Yamak - 22 Mayıs 2018

Giriş ve orta seviye akıllı telefonlardaki mobil işlemcileriyle Android dünyasında adından söz ettiren MediaTek, yeni yonga seti Helio P22'yi duyurdu.…

Otomobil test sürüşlerinde Getir ve Renault’tan önemli işbirliği!
Yazılım ve Uygulamalar
41 okunma
Yazılım ve Uygulamalar
41 okunma

Otomobil test sürüşlerinde Getir ve Renault’tan önemli işbirliği!

Mert Yamak - 22 Mayıs 2018

Satın almak istediğimiz bir otomobili test etmek için bazen randevu almamız ya da saatlerce prosedür gereği beklememiz gerekebiliyor. Bu sorunu…

Xiaomi Mi 8 tanıtım tarihi açıklandı
Mobil
157 okunma
Mobil
157 okunma

Xiaomi Mi 8 tanıtım tarihi açıklandı

Mert Yamak - 22 Mayıs 2018

Son birkaç yıldır duyurduğu fiyat performans konusunda iddialı akıllı telefonlarıyla dünyanın en fazla satan üçüncü akıllı telefon üreticisi konumuna ulaşan…