Casper’ın Oyuncu Markası Excalibur 1. Yaşını Kutladı

19 Temmuz 2017
89 Görüntülenme

Yaklaşık bir yıldır Excalibur markasıyla oyun tutkunlarına yönelik performans odaklı bilgisayarlarını tüketicilerle buluşturan Casper, İstanbul’da düzenlediği basın etkinliğiyle Excalibur markasının sektöre girişinin birinci yılını kutladı.

Yapılan etkinlikte hem masaüstü bilgisayar hem de dizüstü bilgisayar olarak iki farklı ürün grubunda oyuncuların karşısına çıkan Excalibur markasının hikayesi ve bugüne dek oyunculara sunduklarıyla gelecekte neler sunacağına dair bilgiler paylaşıldı. Aynı zamanda Casper, neden Excalibur markasıyla oyunculara yönelik bilgisayarlar üretmeye karar verdikleriyle ilgili de çeşitli açıklamalarda bulundu.

Casper Excalibur’un birinci yaşının kutlandığı etkinlikte konuşan Casper Pazarlama Direktörü Feray Karaman, “Türkiye oyun pazarında 27 milyon oyuncu bulunuyor. Türkiye’de oyuncuların üçte biri bilgisayarda oyun oynuyor. Son 5-6 yıldır bilgisayar sektöründe hem globalde hem Türkiye’de bir küçülme yaşanıyor ve pazar daralıyor. Genel olarak pazar küçülmesine rağmen oyun bilgisayarları kategorisi farklı bir seyir izliyor. Bu kategoride çift haneli büyüme yaşanıyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri, oyun bilgisayarı için artan performansın önemi ve bilgisayar yenileme oranının diğer bilgisayarlara göre yüzde 50 daha hızlı olması. Oyun pazarı cirosu olarak baktığımızda da dünyada önümüzdeki iki yıl içinde yüzde 6’lık bir artış olması bekleniyor. Excalibur markasında hayalimiz, oyunseverleri yenilmez kılacak ürün serisini sunmak.” dedi.

Aynı zamanda Feray Karaman yaptığı konuşma esnasında Türkiye’nin oyun sektöründeki yerine de dikkat çekti. Dünyada 20 ülkenin oyun sektörünün %90’ını oluşturduğunu söyleyen Karaman, Türkiye’nin dünyada 18. sırada yer aldığını ve ülkemizdeki oyuncuların ağırlıklı olarak 15-34 yaş aralığında konumlandığını belirtti.

Casper Excalibur, yeni ürünleriyle birlikte bu yıl 20 bin oyuncuya daha Excalibur bilgisayarlarını ulaştırmayı hedefliyor.

İlginizi çekebilir

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek
OTOMOBİL
55 okunma
OTOMOBİL
55 okunma

Nissan “Sürdürülebilirlik 2022” planıyla daha çevreci otomobiller üretecek

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

NISSAN Motor Co, Ltd, şirketin sürdürülebilir bir yaşam için çevresel etkilerini azaltmayı hedefleyen ve yönetimde çeşitlilik ile dahil olma konularına…

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı
Sektörel
56 okunma
Sektörel
56 okunma

Bayram arifesinde kartlı işlem trafiğinde rekor kırıldı

Mert Yamak - 22 Haziran 2018

Bankalararası Kart Merkezi'nin açıkladığı verilere göre, bu yıl Ramazan Bayramı'nda Babalar Günü'nün de aynı döneme denk gelmesiyle birlikte en fazla…

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı
Kripto Paralar ve Blockchain
54 okunma
Kripto Paralar ve Blockchain
54 okunma

Bithumb’dan 30 milyon dolarlık kripto para çalındı

Haber Merkezi - 22 Haziran 2018

Dünyanın en büyük altıncı kripto para birimi borsası Bithumb’dan yapılan açıklamada, saldırının tam olarak kaçta gerçekleştiğinin belirlenemediği, fakat Güney Kore…

Yorum yap