Sık sık düzenlediği fotoğraf yarışmalarıyla gündeme gelen Canon, ‘Live For The Story’ kampanyası altındaki ‘365 gün yaz’ adlı yarışması ile Türkiye’nin de dahil olduğu 19 ülkeden birer kazanan seçerek kişi başı yaklaşık olarak 33.000 euro’luk bütçeyle ödüllendirilecek. Yarışmanın kazananı olarak belirlenen kişiler dilediği ülkeleri kendileri masraf yapmadan gezebilecek.

19 ülkenin her birinden yarışmayı kazanan bir şanslı kişi, 7 adet ekonomi uçuş bileti (ülkesine dönüş bileti dahil), 6 destinasyonda 2’şer gece konaklama, seyahat sigortası ve seyahat süresince her ay 1500 Pound harçlığa sahip olarak ödüllendirilecek. Şanslı kişilerin her biri istediği ülkeyi ziyaret edebilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler kendi Instagram hesaplarından unutulmaz bir yaz hikayesini (en az 50 kelime) ve fotoğrafını @canoneurasia ve #LiveForTheStory etiketleriyle paylaşarak başvuru yapabilirler. Yarışmaya katılım 28 Haziran’da sona eriyor. Başvurular oyuncu, prodüktör, müzisyen ve aynı zamanda hikaye anlatıcısı olan Zoe Kravitz tarafından değerlendirilecek.