Facebook skandalına imza atan şirket seçimlerde Trump ile çalışacak

Geçtiğimiz süre içerisinde iflas açıklayan Cambridge Analytica'nın eski çalışanları, Donald Trump'ın 2020 kampanyasında etkin rol oynayacak.

16 Haziran 2018
884 Görüntülenme

Kullanıcı verilerini analiz etme ve raporlama gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Cambridge Analytica şirketi, Facebook kullanıcılarının verilerini izinsiz olarak kullanmasıyla gündeme gelmiş ve skandalın üstünden sadece birkaç ay sonra iflas ettiğini açıklamıştı.

İflas etmeden önce Donald Trump’ın seçim kampanyasında etkin rol oynayan Cambridge Analytica, ortaya çıkan haberlere göre Trump’ın 2020 yılındaki seçim kampanyasında da aktif bir şekilde çalışacak. Elbette şirket iflas açıkladığı için hizmet gösterecek şirketin adı “Cambridge Analytica” olmayacak ancak kapanmadan önce şirkette yer alan birçok kişi Trump’ın seçim ekibinde yer alacak.

Trump çalışmalara başladı

Associated Press araclığıyla ortaya çıkan bu haberin yanı sıra Donald Trump’ın şimdiden kullanıcı verileri üzerinden reklam hedeflemesi yapan Data Propia şirketiyle birlikte 2020 seçimleri için çalışmalara başladığı da ortaya atılan iddialar arasında.

Henüz 2020 yılında yapılacak olan seçimlerde Trump’ın kesin olarak aday olup olmayacağı dahi bilinmezken çalışmalara başlaması, bir dönem daha Amerika Birleşik Devletleri’nin başında kalmak istediğini net bir şekilde gözler önüne seriyor.

İlginizi çekebilir

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor
91 okunma
91 okunma

Youtube sanatçı sayfalarına nota koyuyor

Serhat Ayan - 16 Kasım 2018

Youtube, şarkıcıların resmi sayfalarının bulunamıyor olmasını kendine konu yaparak bunun için bir çözüm geliştirmiş. Bunu da sayfalarında bize şu şekilde…

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!
126 okunma
126 okunma

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız’ın resmi fragmanı yayınlandı!

Eren Mutluay - 15 Kasım 2018

Çağatay Ulusoy'un başrolünü oynadığı, yönetmenliğini Baskın ve Housewife filmlerinden tanıdığımız Can Evrenol'un üstlendiği Netflix'in ilk Türk yapımı dizisi Hakan: Muhafız'dan…

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi
166 okunma
166 okunma

Spotify Arap ülkelerine “Yalelli” dedi

Serhat Ayan - 14 Kasım 2018

Spotify, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) Bölgeleri’nde bulunan 13 ülkede,Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Katar, Bahreyn, Cezayir,…

%d blogcu bunu beğendi: