Facebook skandalına imza atan şirket seçimlerde Trump ile çalışacak

Geçtiğimiz süre içerisinde iflas açıklayan Cambridge Analytica'nın eski çalışanları, Donald Trump'ın 2020 kampanyasında etkin rol oynayacak.

16 Haziran 2018
763 Görüntülenme

Kullanıcı verilerini analiz etme ve raporlama gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Cambridge Analytica şirketi, Facebook kullanıcılarının verilerini izinsiz olarak kullanmasıyla gündeme gelmiş ve skandalın üstünden sadece birkaç ay sonra iflas ettiğini açıklamıştı.

İflas etmeden önce Donald Trump’ın seçim kampanyasında etkin rol oynayan Cambridge Analytica, ortaya çıkan haberlere göre Trump’ın 2020 yılındaki seçim kampanyasında da aktif bir şekilde çalışacak. Elbette şirket iflas açıkladığı için hizmet gösterecek şirketin adı “Cambridge Analytica” olmayacak ancak kapanmadan önce şirkette yer alan birçok kişi Trump’ın seçim ekibinde yer alacak.

Trump çalışmalara başladı

Associated Press araclığıyla ortaya çıkan bu haberin yanı sıra Donald Trump’ın şimdiden kullanıcı verileri üzerinden reklam hedeflemesi yapan Data Propia şirketiyle birlikte 2020 seçimleri için çalışmalara başladığı da ortaya atılan iddialar arasında.

Henüz 2020 yılında yapılacak olan seçimlerde Trump’ın kesin olarak aday olup olmayacağı dahi bilinmezken çalışmalara başlaması, bir dönem daha Amerika Birleşik Devletleri’nin başında kalmak istediğini net bir şekilde gözler önüne seriyor.

İlginizi çekebilir

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor
HABER
24 okunma
HABER
24 okunma

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin okul harçlıklarını kötü alışkanlıklara harcamaması için Papara Card ile ortak geliştirdiği proje, 2018-2019 öğretim yılının başlamasıyla…

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı
Sektörel
294 okunma
Sektörel
294 okunma

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı

Mert Yamak - 19 Eylül 2018

Bir süre önce Türkiye faaliyetlerine resmi olarak başlayacağı konuşulan dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon'un piyasa koşulları ve kargo sistemiyle…

Nokia Türkiye’nin başına Sertaç Şener atandı
Sektörel
167 okunma
Sektörel
167 okunma

Nokia Türkiye’nin başına Sertaç Şener atandı

Mert Yamak - 18 Eylül 2018

Nokia 3, 5 ve 6 serisi akıllı telefon modelleriyle 2017 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Nokia markasının çatı şirketi HMD…