Facebook skandalına imza atan şirket seçimlerde Trump ile çalışacak

Geçtiğimiz süre içerisinde iflas açıklayan Cambridge Analytica'nın eski çalışanları, Donald Trump'ın 2020 kampanyasında etkin rol oynayacak.

16 Haziran 2018
632 Görüntülenme

Kullanıcı verilerini analiz etme ve raporlama gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren Cambridge Analytica şirketi, Facebook kullanıcılarının verilerini izinsiz olarak kullanmasıyla gündeme gelmiş ve skandalın üstünden sadece birkaç ay sonra iflas ettiğini açıklamıştı.

İflas etmeden önce Donald Trump’ın seçim kampanyasında etkin rol oynayan Cambridge Analytica, ortaya çıkan haberlere göre Trump’ın 2020 yılındaki seçim kampanyasında da aktif bir şekilde çalışacak. Elbette şirket iflas açıkladığı için hizmet gösterecek şirketin adı “Cambridge Analytica” olmayacak ancak kapanmadan önce şirkette yer alan birçok kişi Trump’ın seçim ekibinde yer alacak.

Trump çalışmalara başladı

Associated Press araclığıyla ortaya çıkan bu haberin yanı sıra Donald Trump’ın şimdiden kullanıcı verileri üzerinden reklam hedeflemesi yapan Data Propia şirketiyle birlikte 2020 seçimleri için çalışmalara başladığı da ortaya atılan iddialar arasında.

Henüz 2020 yılında yapılacak olan seçimlerde Trump’ın kesin olarak aday olup olmayacağı dahi bilinmezken çalışmalara başlaması, bir dönem daha Amerika Birleşik Devletleri’nin başında kalmak istediğini net bir şekilde gözler önüne seriyor.

İlginizi çekebilir

Apple’dan sonra Samsung ürünlerine de zam geldi!
Mobil
347 okunma
Mobil
347 okunma

Apple’dan sonra Samsung ürünlerine de zam geldi!

Mert Yamak - 17 Temmuz 2018

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz günlerde uzun süredir beklenen zammını hayata geçirmiş ve yeni döviz kuruna göre ürünlerinin fiyatını artırmıştı. Bu…

Huawei akıllı telefonlarını güncellemeyle daha hızlı yapacak
Genel
104 okunma
Genel
104 okunma

Huawei akıllı telefonlarını güncellemeyle daha hızlı yapacak

Mert Yamak - 17 Temmuz 2018

Akıllı telefonlarında yer verdiği güçlü donanımın yanı sıra yazılım yetenekleriyle bu donanımların en kararlı şekilde çalışmasını sağlayan Huawei, EMUI arayüzüne…

Rolls Royce da uçan taksi üretecek
Otomobil ve Otonom Araçlar
108 okunma
Otomobil ve Otonom Araçlar
108 okunma

Rolls Royce da uçan taksi üretecek

Haber Merkezi - 17 Temmuz 2018

Rolls Royce lüks uçan taksi projesi üzerinde çalışıyor. Lüks uçan taksilerin 2020'de hizmete sunulması planlanıyor. Rolls Royce, İngiltere'de gerçekleşen bir…