https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Bundan Böyle….

Yazan: Timur Akkurt

Bizim hikayemiz….

Bu haftadan itibaren her hafta düzenli olarak köşe yazılarımızla karşınızda olacağız. Kimler mi? Benim dışımda yaklaşık 6 yıldır ROCK FM 94.5’de Tekno Safari programını birlikte yaptığım Murat Türkbıkmaz ve bizim takımın olmazsa olmazı son dönemde Tekno Safari’de sesini duymaya alıştığınız Ekin Kollama. Bu sayı her geçen gün artacak. Emin olabilirsiniz.

Teknoloji internet sitelerine baktığınızda ‘Köşe Yazısı’ çok sık görülebilen bir durum değil. Ben her hafta dergim için gazetem için yazı yazmaya alışığım. Dedim ki “neden internet sitemiz için de yazmıyoruz?”. Bizim takımın çok hoşuna gitti ve karar verildi. Sadece teknosafari.com için özel olarak yazacağımız yazılarımızda kimi Zaman teknoloji, kimi Zaman hoşumuza giden birşey kimi zamanda kafamızı attıran bir konu ile ilgili yazabiliriz. Tabi ağırlıklı olarak vazgeçilmezimiz ‘teknoloji’ ana konumuz olacak.

Bu hafta konum doğal olarak TEKNO SAFARİ. Neden bu siteye ağırlık vermeye karar verdik? bunlarhepbilgi.com da neler oluyor? Başka siteler açacak mayıs? Şimdi bunların cevaplarını vermeye çalışacağım. Bunun yanında eminim pek çoğunuzun merak ettiği konu, sitelerimizde yazar olmak isteyenler için bir haberimiz olacak mı?

Tekno Safari macerası bundan 6 yıl evvel başladı. ROCK FM’de programa başlayacaktık. Tabi bu programa bir isim gerekiyordu. Macera ve teknoloji sever olarak aklıma gelen en iyi isim bu olmuştu. Hem keşfedeceğiz hem anlatacağız. İddialı teknoloji yazarı hiçbir zaman olmadım. Teknolojiyi hayatınızda en güzel nasıl kullanırız? hayatımızı nasıl kolaylaştırır? İşe yarar mı yaramaz mı? Alınır mı? alınmaz mı? Pencerelerinde bakmaya çalıştım hep. Öylede yapmaya devam ediyorum. Özetle ‘hayalperest bir teknoloji severin maceraları’ diyebiliriz. Aslına bakarsanız TEKNOLOJİDEN ANLAMAYAN ADAM’ın çıkış noktası da buydu. TAA Tekno Safari’nin videolu hali gibi denebilir. Üst seviyeden konuşmayan, herkesin anlayabileceği sadelikte ve ve en önemlisi sonuna kadar ‘DÜRÜST’ Bizi takip edenleri asla yanıltmadık. Bildiğimiz inandığımız doğrulardan asla şaşmadık. Ki bunun en güzel göstergesi sizlersiniz. O kadar farklı, o kadar samimi bir takipçi kitlesine sahip olduk ki inanın tüm gücümüzü sizden alıyoruz. Her zaman sorumluluğunuzu üzerimizde taşıyoruz. Pek çok bütçeli projeyi sizi rahatsız edeceği için veya yanlış anlaşılacağı için kabul etmiyoruz. Elbette bütçeli yaptığımız işlerimizde var. Bunuda hiçbir zaman sizlerden gizlemedik. Hatta açıkça söylediğimizde oluyor. YouTube’da kaç kanalın ‘Helal Edin’ playlisti var?

Timur’un Murat’ın Ekin’in daha söyleyecek çok şeyi var. En güzeli dedik bunu kendi platformlarımızda yapalım. Ben gazete, dergide yazmaya devam edeceğim ancak inanın en samimi en bizden yazılarımı teknosafari.com sitemiz için yazıyor olacağım. Benim bir Cemal abim var. Cemal Taşhan. Benim teknoloji konusunda en büyük akıl hocam, tüm görüşlerine büyük saygı duyduğum Cemal abimi sizlerle bu sayfalarda buluşturacağım. Eminim herkesin ondan öğreneceği daha çok şey var. Yakında o da köşe yazılarıyla burada bizimle olacak. İnternet sitesi kalıcı yazılarımızı bırakacağımız bir platform olacak. YouTube içeriklerimizi üretmeye elbette devam edeceğiz. Ama orada başka bir dinamik işliyor. Her şeyi malesef videolarımızda tam anlamıyla sizlere anlatamıyoruz. Şimdi bu konuda ki en büyük eksikliği giderdiğimizi düşünüyorum. Radyo programı, YouTube kanallarımız, internet sitemiz, gazete ve dergi yazıları ile baktığınızda aslında çok farklı platformlardan çok farklı profillere ulaşma şansına sahip olduk. Hepsini takip edenler aslında bizim yaptığımız bu büyük resmi ve onun neresinde durduğumuzu daha rahat görecek ve bir konu ile ilgili net bir fikri olacaktır diye düşünüyorum. Bir müddet sonra sizinde sisteme katılımızla çok daha büyük bir aileye dönüşeceğiz. Üstelik dünyanın neresinde olursanız olun bu sistem içerisinde olabilirsiniz. Böylece çok seslilik teknoloji dünyasına giriş yapmış olacak. Sizden tek beklentimiz sitemize yakışan, mottosu dürüstlük olan yapımıza uygun içerikler ile bizimle birlikte olmanız.

Bu platform kimsenin beline kazma vurmak için değil, pozitif anlamda neyi nasıl daha iyi yapmak üzerine kuruldu. Saygı, sevgi çerçevesinde özgür içeriklerimizle birlikte burada takılabileceğiz. Bundan daha güzel birşey olabilir mi?

Son olarak bunlarhepbilgi.com dan da biraz bahsedeyim. Çoğu zaman bizim ofiste arkadaşlar sohbet ettiğimizde aynen bunlarhepbilgi.com da bulunan içerikler gibi şeyler konuşuluyor. E malum Ekin’in meşhur söylemi bak bunlar hep bilgi dediği videolarında biliyorsunuz. İnsanlar hap bilgi seviyor. Dinlemeyi de okumayı da. İşte bularhepbilgi.com bu ihtiyacınızı karşılayacak. Ne farklınız olacak diyorsanız farkımız bizim bakış açımız ve yaklaşımımız diyebilirim.

Sonuç olarak bu site işlerine girerken Ekin’le bir yol haritası çıkarttık. Bunlardan 1.si teknosafari.com 2.si bunlarhepbilgi.com oldu. Merak etmeyin daha bir iki site daha olacak. Acele yok. İşte bizde durumlar böyle. Haftaya yeni yazımda buluşmak üzere süper bir hafta geçirmenizi dilerim. Bu arada son bir hatırlatma, köşe yazılarımız her Pazar geliyor olacak. Kaçırmayın…..

Paylaş