Hem Türkiye’de hem de dünya genelinde otomobil sektöründen beyaz eşyaya kadar birçok alanda hem son tüketiciye ulaşan hem de kurumsal çözümleriyle dijital dönüşümün öncülerinden biri olarak konumlanan Bosch, bugün İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında önemli bir açıklamada bulundu.

Bosch Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 yılında şirket, %32 büyüme göstererek 15.5 milyar TL yıllık ciroya ulaştı. Aynı zamanda 9 milyar TL ihracat rakamına da ulaşan Bosch, Türkiye’de ürettiği ürünleri dünya genelinde Bosch markasıyla satışa sunarken AR-GE yatırımlarını da önemli ölçüde ulaştı.

Bosch, Türkiye’ye 200 milyon TL değerinde AR-GE yatırımı gerçekleştirirken AR-GE tarafında da 700 kişiyi istihdam etti.

Bosch Türkiye’nin istihdam sayısı arttı

Birçok şirket ekonomide yaşanan dalgalanmalar nedeniyle çalışanlarıyla yollarını ayırmak zorunda kalırken Bosch Türkiye, istikrarlı bir büyüme göstererek 2017 yılında çalışanlarını bir önceki döneme göre %9 artırdı. Bosch Türkiye toplamda 18.240 çalışan sayısına ulaştı.

Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven Young konuyla ilgili “Bursa, Manisa ve Tekirdağ’daki 4 Ar-Ge merkezimizde yürütülen çalışmalar Bosch Türkiye’nin büyümesinde itici güç oluşturuyor” dedi.

Paylaş