Nesnelerin interneti alanına yoğun yatırımlar yapan Bosch, Almanya’nın Dresden şehrinde 12 inç yonga plakaları ile üretilecek mikroçip fabrikası açmaya hazırlanıyor. Yeni açacağı mikroçip fabrikası ile nesnelerin interneti ve mobilite uygulamalarına oluşan talebi karşılamayı planlıyor.

12 inçlik yonga plakası ile üretim yapması üretim döngüsü başına daha fazla sayıda mikroçip üreteceği anlamına geliyor. 6 ve 8 inçlik yonga plakaları üzerine üretim yapan fabrikalar ile karşılaştırıldığında 12 inçlik yonga plakaları üzerinde üretim yapmak daha da hızlı bir üretime sebep olacak.

Yaklaşık olarak 1 milyar euro yatırıma sahip olan yeni fabrikanın inşaatının 2019 yılının sonunda tamamlanması planlanıyor.

Bosch Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Volkmar Denner yeni açılacak fabrika hakkında şu açıklamada bulundu:

“Yeni yonga plakası fabrikası, Bosch’un 130 yılı aşkın tarihinde tek seferde yaptığı en büyük yatırım.” dedi. Dresden’de 700 kadar yeni iş yaratılacak. Denner, “Yarı iletkenler, tüm elektronik sistemlerin temel parçası. Bağlanabilirlik ve otomasyon artış gösterirken, gittikçe daha fazla uygulama alanında kullanılacak. Yarı iletken üretim kapasitemizi arttırarak kendimize, gelecek için sağlam bir temel oluşturuyoruz ve rekabet gücümüzü arttırıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here