BMW gelecekteki arabalarının ön camları için otomatik olarak çalışan sileceklerini duyurdu. Bununla birlikte, BMW Lunar Paint adlı yenilik sayesinde ise sürücüler araçlarını ay ışığında şarj edebilecek.

BMW, çok fazla dikkat çekmeyen ama özellikle geceleri harikalar yaratan boyasını açıkladı. BMW Lunar Paint olarak adlandırılan yenilik, aracınızı gece şarj etmenize olanak tanıyor.

Şirket, BMW i, elektrikli arabaların limitlerini zorlayacak ve geliştirdiğimiz son özellikte bir istisna değil. BMW Lunar Paint fotovoltaik teknolojiyi gecenin karanlık saatlerinde bataryayı pasif halde yeniden şarj etmek için kullanacak” dedi.

Bu gerçekten büyük bir yenilik, ancak şirket, bunun tam olarak nasıl çalıştığından bahsetmedi. Sanırım son ürün ortaya çıkana kadar yapılacak daha çok iş var.   BMW, ayrıca evde şarj edebileceğiniz ay ışığı şarj pedini de kullanıcılarına sunuyor.

Bu özellik size çok yenilikçi gelmiş olsa ne yazıki 1 Nisan şakasından ibaret. Kim bilir, belki de BMW bunu ilerleyen dönemde gerçekten hayata geçirir.

Paylaş