Türkiye’de yeni nesil mobil ödeme teknolojilerinin en önemli örneklerinden biri olan BKM Express, SMS ve WhatsApp üzerinden para isteme özelliğini duyurdu.

BKM Express’in yeni özelliğiyle birlikte kullanıcılar, para transferi gerçekleştirmek için IBAN ve hesap numarası gibi ayrıntılarla uğraşmak zorunda kalmadan tek bir dokunuşla SMS ya da WhatsApp üzerinden para isteyebiliyor. Bu istek mesajıyla birlikte karşıdaki gönderici, hiçbir ek bilgiye ihtiyaç duymadan kolaylıkla kullanıcının hesabına para transferini gerçekleştiriyor.

BKM tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, mesajlarını iletmek için SMS, WhatsApp ya da e-posta kullanabilecekler. Dileyen kullanıcılar ise ekranlarında bir QR kodu oluşturarak yanlarındaki arkadaşlarından bu kodu BKM Express uygulamasıyla okutmasını isteyerek “para isteme” işlemini tamamlayabilecek.

BKM Express İndir (Android)
BKM Express İndir (iOS)

Para isteme özelliği nasıl kullanılır?

•        Uygulamadaki “Para Transferi” sekmesinden “İste” butonuna dokunun,
•        Para istediğiniz kartınızı seçip, daha sonra istediğiniz tutarı girin ya da tutarı karşı tarafın belirlemesini seçin,
•        “Paylaş” butonuna basarak oluşturacağınız linki SMS, WhatsApp veya e-posta aracılığıyla mesajlaşarak para isteyeceğiniz kişiye iletebilirsiniz.
•   Dilerseniz “Paylaş” butonuna basmadan da o ekranda size özel oluşturulan QR kodunu, para istediğiniz kişi yanınızdaysa, hemen BKM Express uygulaması ile okutmasını isteyerek size para göndermesini sağlayabilirsiniz.