HTC, “Exodus 1” isimli blockchain teknolojileri için geliştirilmiş olan telefonunda kullanıcılara daha iyi bir kripto para hizmeti sunacak.

Geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Exodus 1, bundan sonra kullanıcılara daha rahat bir kripto para ticareti deneyimi yaşatacak. İş birliği kapsamında telefona gönderilecek güncellemeyle birlikte, üçüncü parti bir uygulamaya ihtiyaç duymadan Bitcoin Cash (BCH) desteği sunulacak. Ayrıca güncelleme kapsamında Exodus 1’lere, Bitcoin.com’un mobil uygulaması da yüklenmiş olacak ve bundan sonra bu mobil uygulama, Exodus 1’lerde ön yüklü olarak bulunacak.

Taraflara göre bu iş birliği, her iki şirket için de büyük faydalar sağlayacak. HTC, kripto para kullanımını kolaylaştırarak daha çok tüketiciye ulaşacağını düşürken Bitcoin.com da bu iş birliğinin daha çok site trafiği ve daha çok kripto para ticareti sağlayacağını düşünüyor.

Bitcoin.com’un CEO’su Stefan Rust, kendi şirketleriyle HTC arasında büyük bir sinerji olduğunu ve bu sinerjinin iki şirketi bir yolculuğa çıkaracağını söyledi. Bitcoin.com’un bir diğer önemli ismi olan Roger Ver’se bu iş birliği sayesinde dünyadaki tüm Bitcoin Cash kullanıcılarının birbirlerine elektronik para göndermelerinin mümkün olacağını ifade etti.

HTC’de blockchain teknolojilerinden sorumlu ismi Phil Chen, Bitcoin Cash’i desteklemekten mutluluk duyduklarını ve bu iş birliğinin geleceğe yönelik atılan adımların sadece ilki olduğunu açıkladı.

Paylaş