YouTuber Isaiah Photo, bir müşterisi kendisinin PewDiePie T-Series savaşı konusunda videolar yaptığını öğrendikten sonra iş fırsatını kaybettiğini söyledi.

Tam zamanlı serbest bir fotoğrafçı olan Isaiah, Felix Kjielberg (PewDiePie) ile herhangi bir ilişkisi olmadığını ve bu durum sebebiyle onu suçlamadığını söyledi.

Amatör YouTuber yayınladığı 12 dakikalık videoda kanalını kullanarak profesyonel olarak yaptığı işin reklamını asla yapmadığı, iki olayı birbirine hiç karıştırmadığı söylerken müşterisinin kanalı kendi keşfettiğini ve çalışmama kararı aldığını belirtiyor.

Müşterinin açıklaması şu şekilde:

“Dürüst olmak gerekirse, PewDiePie’ın ırkçı ve Yahudi karşıtı olduğunu söyleyen birçok kişi olduğu için onunla ilgili endişelerimiz vardı. Lucasfilm ve dolayısıyla da onun baba şirketi Disney ile ilişkilerimiz var ve bu yüzden mevzubahis YouTuber ile sözleşmeyi iptal ettik.”

Geçtiğimiz aylarda Yeni Zelanda’nın Christchurch bölgesinde bulunan camilerde 50 kişiyi katletmeden önce terörist, “PewDiePie’ya abone olun” sözlerini kullanmıştı.

Paylaş