Bir ürünün fotoğrafını çekin. Google size fiyatını söylesin

14 Kasım 2018
1177 Görüntülenme

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus, birkaç hafta önce en son akıllı telefon 6T’yi piyasaya sürdü. OnePlus 6T, kamerasıyla entegre edilmiş Google Lens’e sahip.

Geçen yıl Google tarafından açılan Google Lens, akıllı telefon fotoğraf makinelerinin yalnızca bir resmi tıklatıp içeriğinin taranmasını ve analiz edilmesini sağlayan bir uygulama.

Google Lens bir resmi tarayabiliyor ve ürünleri, hayvanları ve ortamı tanımlama yeteneğine sahip. Diyelim ki bir ürünün fotoğrafını çektiniz… Taranan ürünün fiyatı ve piyasada bulunan benzer ürünler gibi bilgiler size otomatik olarak geliyor. Uygulama, bir telefon numarası veya bir adres yakalama ve internete bakma veya kişilere kaydetme seçeneği sunma gibi şeyleri de yapabiliyor.

Google Lens, bir resimdeki URL’yi açmak, markaların ayrıntılarını vermek, internette kitap bulmak ve QR kodlarını taramak için de kullanılabiliyor.

Cihazın kamerasıyla entegrasyonu sayesinde OnePlus 6T’de Google Lens’i bulmak oldukça kolay. Kamera uygulaması açıldığında, yapmanız gereken tek şey çekim modları menüsünde en soldaki Google Lens simgesini bulmak.

Simgeye dokunduğunuzda, Lens modu etkinleştirilecek. Başlangıçta farklı görünmese de ekranda yakında rastgele noktalarda görünen daireler ve noktalar göreceksiniz. Uygulama, ürünler, çevre, metinler ve nesneler için görüntüyü tararken gerçekleşir. Tarama biter bitmez, uygulama ekranda renkli bir nokta gösterecektir.

Noktaya dokunursanız, uygulama görüntüde tespit ettiği nesneler hakkında bilgi toplar. Kullanıcılar, bir nesneyle ilgili bilgi aramak, e-ticaret portallarındaki ürünleri aramak ve diğerlerinin yanı sıra metin kopyalamak gibi seçenekler arasından seçim yapabilir.

İlginizi çekebilir

Çocukları intihara sürükleyen Momo adlı oyun yeniden ortaya çıktı
37 okunma
37 okunma

Çocukları intihara sürükleyen Momo adlı oyun yeniden ortaya çıktı

Onur Binay - 22 Şubat 2019

Mesajlaşma platformu WhatsApp üzerinden yayılan Momo’nun son olarak Arjantin'de 12 yaşındaki bir kızın ölümüne sebep olduğu iddia edilmişti. Momo'yla konuşan…

Nvidia, önümüzdeki ay GeForce GTX 1650’yi piyasaya sürebilir
33 okunma
33 okunma

Nvidia, önümüzdeki ay GeForce GTX 1650’yi piyasaya sürebilir

Onur Binay - 22 Şubat 2019

GeForce GTX 1660 ve GTX 1660 Ti söylentileri devam ederken, şimdi üçüncü bir Turing kartının gelecek ay geleceğine dair söylentiler…

WhatsApp’ta önemli bir güvenlik açığı tespit edildi
26 okunma
26 okunma

WhatsApp’ta önemli bir güvenlik açığı tespit edildi

Onur Binay - 22 Şubat 2019

WhatsApp 2.19.20 sürüm güncellemesiyle güvenliği bir adım arttırarak uygulamaya erişim izni için Face ID veya Touch ID kimlik doğrulama seçeneğini…

%d blogcu bunu beğendi: