Bir ürünün fotoğrafını çekin. Google size fiyatını söylesin

14 Kasım 2018
577 Görüntülenme

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus, birkaç hafta önce en son akıllı telefon 6T’yi piyasaya sürdü. OnePlus 6T, kamerasıyla entegre edilmiş Google Lens’e sahip.

Geçen yıl Google tarafından açılan Google Lens, akıllı telefon fotoğraf makinelerinin yalnızca bir resmi tıklatıp içeriğinin taranmasını ve analiz edilmesini sağlayan bir uygulama.

Google Lens bir resmi tarayabiliyor ve ürünleri, hayvanları ve ortamı tanımlama yeteneğine sahip. Diyelim ki bir ürünün fotoğrafını çektiniz… Taranan ürünün fiyatı ve piyasada bulunan benzer ürünler gibi bilgiler size otomatik olarak geliyor. Uygulama, bir telefon numarası veya bir adres yakalama ve internete bakma veya kişilere kaydetme seçeneği sunma gibi şeyleri de yapabiliyor.

Google Lens, bir resimdeki URL’yi açmak, markaların ayrıntılarını vermek, internette kitap bulmak ve QR kodlarını taramak için de kullanılabiliyor.

Cihazın kamerasıyla entegrasyonu sayesinde OnePlus 6T’de Google Lens’i bulmak oldukça kolay. Kamera uygulaması açıldığında, yapmanız gereken tek şey çekim modları menüsünde en soldaki Google Lens simgesini bulmak.

Simgeye dokunduğunuzda, Lens modu etkinleştirilecek. Başlangıçta farklı görünmese de ekranda yakında rastgele noktalarda görünen daireler ve noktalar göreceksiniz. Uygulama, ürünler, çevre, metinler ve nesneler için görüntüyü tararken gerçekleşir. Tarama biter bitmez, uygulama ekranda renkli bir nokta gösterecektir.

Noktaya dokunursanız, uygulama görüntüde tespit ettiği nesneler hakkında bilgi toplar. Kullanıcılar, bir nesneyle ilgili bilgi aramak, e-ticaret portallarındaki ürünleri aramak ve diğerlerinin yanı sıra metin kopyalamak gibi seçenekler arasından seçim yapabilir.

İlginizi çekebilir

Twitter’da şampiyon Galatasaray
14 okunma
14 okunma

Twitter’da şampiyon Galatasaray

Uğur Özdağlı - 10 Aralık 2018

2018 Türkiye verilerini paylaşan Twitter, Türkiye’de bu sene sporda nelerin gündem olduğu açıkladı. 2018 Süper Lig şampiyonu olarak spor gündemini…

Nükleer santral yüzme öğrendi
20 okunma
20 okunma

Nükleer santral yüzme öğrendi

Serhat Ayan - 10 Aralık 2018

Türkiye’de Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni inşa eden Rosatom, dünyanın ‘ilk ve tek yüzer nükleer güç santrali’ Akademik Lomonosov’un birinci reaktörünü…

Turkcell çok büyük bir gazete bayii oldu
76 okunma
76 okunma

Turkcell çok büyük bir gazete bayii oldu

Serhat Ayan - 8 Aralık 2018

Turkcell Dergilik, Kasım’da en çok okunan yerli-yabancı gazete ve dergileri kullanıcılarla buluşturdu. Okuma tutkunlarının en çok takip ettikleri dijital platform…

%d blogcu bunu beğendi: