Bir ürünün fotoğrafını çekin. Google size fiyatını söylesin

14 Kasım 2018
1259 Görüntülenme

Çinli akıllı telefon üreticisi OnePlus, birkaç hafta önce en son akıllı telefon 6T’yi piyasaya sürdü. OnePlus 6T, kamerasıyla entegre edilmiş Google Lens’e sahip.

Geçen yıl Google tarafından açılan Google Lens, akıllı telefon fotoğraf makinelerinin yalnızca bir resmi tıklatıp içeriğinin taranmasını ve analiz edilmesini sağlayan bir uygulama.

Google Lens bir resmi tarayabiliyor ve ürünleri, hayvanları ve ortamı tanımlama yeteneğine sahip. Diyelim ki bir ürünün fotoğrafını çektiniz… Taranan ürünün fiyatı ve piyasada bulunan benzer ürünler gibi bilgiler size otomatik olarak geliyor. Uygulama, bir telefon numarası veya bir adres yakalama ve internete bakma veya kişilere kaydetme seçeneği sunma gibi şeyleri de yapabiliyor.

Google Lens, bir resimdeki URL’yi açmak, markaların ayrıntılarını vermek, internette kitap bulmak ve QR kodlarını taramak için de kullanılabiliyor.

Cihazın kamerasıyla entegrasyonu sayesinde OnePlus 6T’de Google Lens’i bulmak oldukça kolay. Kamera uygulaması açıldığında, yapmanız gereken tek şey çekim modları menüsünde en soldaki Google Lens simgesini bulmak.

Simgeye dokunduğunuzda, Lens modu etkinleştirilecek. Başlangıçta farklı görünmese de ekranda yakında rastgele noktalarda görünen daireler ve noktalar göreceksiniz. Uygulama, ürünler, çevre, metinler ve nesneler için görüntüyü tararken gerçekleşir. Tarama biter bitmez, uygulama ekranda renkli bir nokta gösterecektir.

Noktaya dokunursanız, uygulama görüntüde tespit ettiği nesneler hakkında bilgi toplar. Kullanıcılar, bir nesneyle ilgili bilgi aramak, e-ticaret portallarındaki ürünleri aramak ve diğerlerinin yanı sıra metin kopyalamak gibi seçenekler arasından seçim yapabilir.

İlginizi çekebilir

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
34 okunma
34 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?
33 okunma
33 okunma

Hangisi daha hızlı? OnePlus 7 Pro – Samsung S10 Plus – Huawei P30 Pro?

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Videoda farklı benchmark uygulamaları kullanılıyor. AnTuTu’da OnePlus 7 Pro birinci gelirken, ikinciliği Galaxy S10+ alıyor. Geekbench’in çok çekirdek performansından ise…

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak
35 okunma
35 okunma

Drone’lar renklere göre sınıflandırılacak

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

500 gramdan ağır tüm İHA'ları ilgilendiren taslağa göre, İHA'ların uçacağı bölgeler, renklere göre sınıflandırılacak. Yeşil (serbest) bölgede İHA kullanıcısı, pilotu…

%d blogcu bunu beğendi: