BİM’de satılan Apple marka aksesuarlar sahte çıktı iddiası!

30 Ağustos 2018
2927 Görüntülenme

Bir süredir orijinal Apple lisanslı olduğu öne sürülen kulaklık ve lightning kablosu gibi aksesuarları piyasa fiyatının çok altında satan BİM ile ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberinde ortaya attığı iddiaya göre BİM’de satılan Apple markalı aksesuarların orijinal olmadığına yönelik Apple avukatları tarafından başlatılan incelemeler sonucunda BİM’de satılan bu ürünlerin Apple tarafından üretilmediği ortaya çıktı. Apple avukatlarının talebi üzerine Beyoğlu 34. Noterliği, 7 Mayıs tarihinde BİM’e gönderdiği ihtiharnamede bu ürünlerin satışına son verilmesini ve taklit ürünleri nereden temin ettiğiyle ilgili bilgi vermesini istedi.

Apple avukatları BİM’in derhal satışların durdurulduğuna ilişkin taraflarına bilgi iletmesini de talep ederken gönderilen ihtiharnamede BİM depolarında bulunan tüm sahte Apple aksesuarlarının imha edilmesi ve imha edilen ürünlerin Apple’a gönderilmesi gerektiği belirtildi. Aynı zamanda Apple vekilleri, BİM’in bundan sonra orijinal olmayan ürünleri hiçbir şekilde satmayacağı yönünde müvekillerine yazılı taahhütname göndermesini talep etti.

BİM tarafından yapılan açıklamaya göre ithalatçı şirket aracılığıyla tedarik edilen bu ürünlerin yapılan araştırmalar sonucunda orijinal olduğu doğrulandı. BİM, bu sürecin bir incelemeden ibaret olduğunu ve kurum olarak Apple avukatlarının talebine saygı gösterdiklerini bildirdi.

Özetle BİM, iddiaları yalanlayarak sattığı Apple ürünlerinin orjinal Apple üretimi olduğunu da kamuoyuyla paylaşmış oldu.

İlginizi çekebilir

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?
Mobil
112 okunma
Mobil
112 okunma

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?

Mert Yamak - 22 Eylül 2018

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz hafta Steve Jobs Theatre'da düzenlediği etkinlikle birlikte üç yeni iPhone modeli iPhone Xs, iPhone Xs Max…

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu
Genel
136 okunma
Genel
136 okunma

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu

Eren Kebapçı - 21 Eylül 2018

Nokia'nın merakla beklenen yeni modelinin ne zaman tanıtılacağı belli oldu. HMD Global, 4 Ekim tarihinde Londra ve Milano'da gerçekleşecek etkinliklerde…

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor
Sosyal Medya
146 okunma
Sosyal Medya
146 okunma

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor

Mert Yamak - 21 Eylül 2018

Yaklaşık sekiz yıldır sadece fotoğraf ve video paylaşımına izin veren günümüzün en popüler sosyal ağı Instagram, kurulduğundan bugüne başka bir…