BİM’de satılan Apple marka aksesuarlar sahte çıktı iddiası!

30 Ağustos 2018
3163 Görüntülenme

Bir süredir orijinal Apple lisanslı olduğu öne sürülen kulaklık ve lightning kablosu gibi aksesuarları piyasa fiyatının çok altında satan BİM ile ilgili ilginç bir detay ortaya çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberinde ortaya attığı iddiaya göre BİM’de satılan Apple markalı aksesuarların orijinal olmadığına yönelik Apple avukatları tarafından başlatılan incelemeler sonucunda BİM’de satılan bu ürünlerin Apple tarafından üretilmediği ortaya çıktı. Apple avukatlarının talebi üzerine Beyoğlu 34. Noterliği, 7 Mayıs tarihinde BİM’e gönderdiği ihtiharnamede bu ürünlerin satışına son verilmesini ve taklit ürünleri nereden temin ettiğiyle ilgili bilgi vermesini istedi.

Apple avukatları BİM’in derhal satışların durdurulduğuna ilişkin taraflarına bilgi iletmesini de talep ederken gönderilen ihtiharnamede BİM depolarında bulunan tüm sahte Apple aksesuarlarının imha edilmesi ve imha edilen ürünlerin Apple’a gönderilmesi gerektiği belirtildi. Aynı zamanda Apple vekilleri, BİM’in bundan sonra orijinal olmayan ürünleri hiçbir şekilde satmayacağı yönünde müvekillerine yazılı taahhütname göndermesini talep etti.

BİM tarafından yapılan açıklamaya göre ithalatçı şirket aracılığıyla tedarik edilen bu ürünlerin yapılan araştırmalar sonucunda orijinal olduğu doğrulandı. BİM, bu sürecin bir incelemeden ibaret olduğunu ve kurum olarak Apple avukatlarının talebine saygı gösterdiklerini bildirdi.

Özetle BİM, iddiaları yalanlayarak sattığı Apple ürünlerinin orjinal Apple üretimi olduğunu da kamuoyuyla paylaşmış oldu.

İlginizi çekebilir

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı
24 okunma
24 okunma

Günlük temassız ödeme adedi 1 milyona ulaştı

Onur Binay - 18 Mart 2019

BKM, şubat ayı kartlı ödeme verilerine ilişkin açıklamada bulundu. Buna göre kolay, hızlı ve güvenli ödeme imkânı sağlayan temassız teknolojisi…

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor
25 okunma
25 okunma

Google oyun sektörüne girmeye hazırlanıyor

Onur Binay - 18 Mart 2019

Newsweek dergisinin haberine göre Google, bulut tabanlı ve Netflixe benzeyen  bir sistem ile sektörün tüm yapısını değiştirmeyi hedefliyor. Google’ın yeni sisteminde…

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu
30 okunma
30 okunma

Apple yeni iPad Air ve iPad mini’yi duyurdu

Onur Binay - 18 Mart 2019

iPad Air, daha ince tasarıma, 10.5 inç ekrana ve Apple A12 Bionic yonga sete sahip.  Ekran, 2224 x 1688 piksel…

%d blogcu bunu beğendi: