Hatırlayacak olursanız Beşiktaş, 2015 yılında Türkiye’de e-spor arenasına katılan ilk büyük spor kulübü olmuş ve uluslararası MSI 2015 turnuvasında ülkemizi temsil etmişti ancak ne yazık ki istediği başarıyı elde edemeyen Beşiktaş, League of Legends Yükselme Ligi’ne gerilemesiyle birlikte e-spor arenasından çekilmişti.

Şimdi ise Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman tarafından yapılan açıklamaya göre Beşiktaş JK eSports ismiyle e-spor dünyasına geri dönecek olan Beşiktaş, League of Legends Yükselme Ligi’nde tekrar mücadele ederek Maximum gibi büyük sponsorlarıyla birlikte Şampiyonlar Ligi’ne çıkmak için yarışacak. Beşiktaş’ın e-spor arenasındaki ilk rakibi Yükselme Ligi’ndeki Galatasaray Esports olacak.

Ayrıca Fikret Orman, Beşiktaş’ın e-spor arenasına dönmesiyle ilgili  “Dünyada bir ilki gerçekleştirerek 2015 yılında adım attığımız eSpor dünyasında daha güçlü bir idari yapı ve kadro ile geri dönüyoruz. Beşiktaş armasının olduğu her yerde olduğu gibi eSpor’da dünyada ses getiren bir takım olmayı hedefliyoruz. Gençlerin yeni tutkusu olan eSpor’da da sağlam adımlarla zirveye doğru ilerleyeceğiz. Beşiktaş forması taşıyacak oyuncularımıza ve idari kadromuza başarılar diliyorum. Eminim ki Beşiktaşımız eSpor’da da yüksekten uçacak” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Paylaş