Bugün bayram! Eline öpmeye gittiğimiz nenelerimizin ve dedelerimizin “Aaah, nerede o eski bayramlar?” diye iç geçirdiği ve bütün yıl boyunca konuşmadığımız akrabalarımızla karşılaşmak için güzel bir gün. Ancak sakın unutmayın tüm eş, dost ve akrabalarınız bir kenara bu bayram bayramlaşacağınız biri daha var: Siri!

Apple, geçtiğimiz günlerde Ramazan Bayramı’na özel olarak akıllı asistanı Siri’ye yeni diyaloglar ekledi. Eklenen yeni diyaloglarla birlikte Siri, artık Ramazan Bayramı ile ilgili sizinle konuşuyor ve sorularınıza cevap veriyor. Örneğin Siri’ye “Nerede o eski bayramlar?” diye sorduğunuzda “Daha o kadar yaşlanmadın” ve “Deliye her gün bayram değil mi?” gibi yanıtlarla karşılaşıyorsunuz. “Bayramın mübarek olsun” dediğinizde ise Siri, tebriklerinizi kabul ediyor ve bayramda fazla tatlı yememeniz konusunda sizi uyarıyor. Ayrıca giyeceğiniz bayramlıklar konusunda da kararsız kaldıysanız ihtiyaç duyduğunuz öz güveni vermek için Siri yine yanınızda. Bunun için de Siri’ye “Bayramda ne giysem?” diye sormanız yeterli.

Kısacası her ne kadar “Bayramda telefonla oynanır mı? Bırak onu kenara!” sözlerini her bayram fazlasıyla işitsek de bayramlarda kenara kaldırılması gereken o telefonların bizimle bayramla ilgili bile sohbet edebildiği gerçeğini kabullenmemiz gerek.

Elbette siz bu bayram Siri ile bayramlaştıktan sonra telefonunuzu bir kenara bırakın çünkü farkında olmasanız da büyüklerinizi mutlu etmek telefonunuzdan daha değerli. Bayramınız kutlu olsun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here