Basın Mensupları İstanbul’da Porsche Araçlarını Deneyimledi

4 Kasım 2017
252 Görüntülenme

Porsche ve Pirelli Türkiye iş birliğiyle düzenlenen “Porsche Performans Günü” etkinliğinde basın mensupları daha önce Formula 1’e ev sahipliği yapan İstanbul Park’ta en yeni Porsche araçlarını deneyimleme fırsatı buldu.

Türkiye’nin de dahil olduğu 26 ülkeden oluşan Porsche Orta ve doğu Avrupa bölgesi, Porsche müşterilerine ve basın mensuplarına yönelik ileri sürüş eğitimleri gerçekleştirmek amacıyla İstanbul’da kurduğu Porsche Driving Center’da Pirelli lastikleri iş birliğiyle “Porsche Performans Günü” etkinliğini gerçekleştirdi.

Porsche Performans Günü etkinliğinde Türk basın mensupları, daha önce Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapan İstanbul Park’ta en yeni Porsche otomobilleriyle eğitmenler eşliğinde test sürüşleri gerçekleştirdi. Test sürüşlerinde özellikle Porsche otomobillerinin pist, slalom ve ani şerit değiştirme etaplarındaki sürüş dinamikleri ve sürüş teknolojileri deneyimlendi.

Tekno Safari’den Timur Akkurt da Porsche Performans Günü’ne katılarak Porsche otomobillerindeki sürüş teknolojilerini deneyimleyen isimlerden biri oldu. Timur Akkurt, bu gündeki tüm deneyimlerini bir vlogla paylaştı.

Timur Akkurt’un Porsche Performans Günü vlogunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Her yıl ortalama 300 kişiyi ağırlıyor  

2015 yılında PCEE ve İstanbul Park arasında gerçekleştirilen işbirliğiyle, 3 milyon Euro’luk bir yatırımla hayata geçirilen Porsche Driving Center, bugüne kadar 26 farklı ülkenden 3500’den fazla kişiyi ağırladı.

Sürüş Merkezinde üç farklı eğitim paketinin müşterilerine sunulduğunu söyleyen Porsche Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, “Eğitim paketlerinden ilki, günde yaklaşık 50 misafirin katılımıyla gerçekleştirilen Porsche on Track Sürüş Günleri. Porsche on Track Sürüş Günleri’nde, katılımcılara slalom, frenleme, pist ve arazi sürüşü gibi çeşitli parkurlarda eğitimler veriliyor.

Diğer bir paket ise, Porsche Performance Day. Bu eğitimi Porsche on Track Sürüş Günü‘nden ayıran en büyük özellik, performans odaklı ve sadece spor otomobiller ile gerçekleştiriliyor olması.

Son paket ise Advanced Porsche on Track. Bu paketi ileri sürüş teknikleri eğitimi almak ve daha fazla performans odaklı sürüş deneyimi yaşamak isteyen misafirlerimiz tercih ediyor. Bu etkinliğimizi Performance Day’dan ayıran en büyük özellik iki sürüş gününden oluşması ve pist sürüş süresinin çok daha fazla olması.

2017 yılında eğitimlere katılmanın bedeli Porsche on Track için 1.250 TL + KDV, Performance Day eğitimi için 2.500 TL + KDV ve Advanced Porsche on Track için 4.000 Euro + KDV“ dedi.

İlginizi çekebilir

Çin iPhone satışına yasak getirebilir
25 okunma
25 okunma

Çin iPhone satışına yasak getirebilir

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Qualcomm, Çin’deki Fuzhou Mahkemesi’nin, Qualcomm’un iki patentli ürününün kullanıldığı iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8,…

Robot konusunun cılkının çıktığı an
54 okunma
54 okunma

Robot konusunun cılkının çıktığı an

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Akınsoft, Konya'da insansı robotlar yapan bir firma. Servis yapan robotlar, akıllanan robotlar yaparak, bunları sattığını sıklıkla dile getirerek uzun zaman…

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj
37 okunma
37 okunma

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

TP-Link, yepyeni iki powerbank modelini satışa sunacağını duyurdu. Yeni powerbank’lardan ilki 6000mAh pil kapasitesine sahip olan TL-PBB6000, kredi kartı büyüklüğünde…

%d blogcu bunu beğendi: