Bang & Olufsen şık tasarımıyla dikkat çeken akıllı hoparlörünü duyurdu

30 Ağustos 2018
340 Görüntülenme

Hoparlör denince aklımıza kutu şeklindeki tasarımlar geliyordu. Son yıllarda piyasaya sürülmeye başlayan oval, üçgen, silindirik gibi formlarda hoparlörler olsa da Bang & Olufsen her sene yeni tasarımlı hoparlörleriyle bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

Bang & Olufsen‘in IFA 2018  fuarında tanıttığı yeni hoparlörü dairesel formuyla dikkatleri üzerine çekerken, metalik çerçeve ve siyah fonuyla çok hoş gözüküyor.

Şirketin Beosound Edge adı verdiği model, tamamen dairesel bir formda ve bir otomobil tekerleği boyutunda. Cihaz ayrıca dikkat çekici özelliklere de sahip.

Beosound Edge hangi teknik özelliklere sahip?

Danimarka menşeili bir marka olan Bang & Olufsen sadece tasarımsal açıdan değil, ses mühendisliği açısından da başarılı ve önemli firmalardan birisi.

Şirketin yeni hoparlörü de bu niteliklerini doğrulayan özelliklere sahip. Daha önce görmediğimiz bir formda olan bu cihaz, 10 inç boyutunda bir woofer boyutunda orta kademe sürücülere sahipken, 0,75 inçlik tweeter’lara da sahip.

İki tarafından da ses verebilen bu Beosound Edge, tasarım tarafında Michael Anastassiades’in imzasını taşıyor.

Minimalist bir tasarımla modern çizgileri bir arada bulunduran hoparlör, daha çok modern mimariyi seven kişiler tarafından tercih edilecek gibi gözüküyor.

Bang & Olufsen‘in uygulamasıyla kontrol edilebilen cihaz ayrıca üzerinde bulunan dokunmatik alüminyum çerçeve ile de kontrol edilebiliyor. Ayrıca Beosound Edge, duvara asılarak da kullanılabiliyor.

Akıllı asistan özelliğine de sahip olan  Beosound Edge, Google AsistanChromecastAirPlay ve Bluetooth desteğine de sahip.

Kasım ayı itibariyle satışa çıkaması beklenen cihaz 3500 dolar gibi dudak uçuklatan bir fiyatla karşımıza çıkacak.

İlginizi çekebilir

Bilim adamları akıllı telefonlarımızın içinde ne kadar altın olduğunu ortaya çıkardı
23 okunma
23 okunma

Bilim adamları akıllı telefonlarımızın içinde ne kadar altın olduğunu ortaya çıkardı

Onur Binay - 25 Mart 2019

Her yıl dünya çapında 1.4 milyar cep telefonu üretiliyor. Birçoğumuzda birden fazla var ama nasıl yapıyorlar, bu malzemeler nereden geliyor…

Samsung Space monitörün Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleri açıklandı
25 okunma
25 okunma

Samsung Space monitörün Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleri açıklandı

Onur Binay - 25 Mart 2019

Üründe alandan tasarruf sağlayan, tamamen entegre edilmiş kelepçe tipi stant masaya kenetleniyor ve ayarlanabilir yüksekliği ve duvara sıfır tasarımıyla üretkenliği…

Tesla’nın aracını hackleyenler Model 3 kazandı
28 okunma
28 okunma

Tesla’nın aracını hackleyenler Model 3 kazandı

Onur Binay - 25 Mart 2019

Bir çift güvenlik araştırmacısı, her yıl düzenlenen yüksek profilli hack yarışması Pwn2Own’da, Tesla da dahil olmak üzere 375 bin dolarlık ödül…

%d blogcu bunu beğendi: