Bang & Olufsen şık tasarımıyla dikkat çeken akıllı hoparlörünü duyurdu

30 Ağustos 2018
309 Görüntülenme

Hoparlör denince aklımıza kutu şeklindeki tasarımlar geliyordu. Son yıllarda piyasaya sürülmeye başlayan oval, üçgen, silindirik gibi formlarda hoparlörler olsa da Bang & Olufsen her sene yeni tasarımlı hoparlörleriyle bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

Bang & Olufsen‘in IFA 2018  fuarında tanıttığı yeni hoparlörü dairesel formuyla dikkatleri üzerine çekerken, metalik çerçeve ve siyah fonuyla çok hoş gözüküyor.

Şirketin Beosound Edge adı verdiği model, tamamen dairesel bir formda ve bir otomobil tekerleği boyutunda. Cihaz ayrıca dikkat çekici özelliklere de sahip.

Beosound Edge hangi teknik özelliklere sahip?

Danimarka menşeili bir marka olan Bang & Olufsen sadece tasarımsal açıdan değil, ses mühendisliği açısından da başarılı ve önemli firmalardan birisi.

Şirketin yeni hoparlörü de bu niteliklerini doğrulayan özelliklere sahip. Daha önce görmediğimiz bir formda olan bu cihaz, 10 inç boyutunda bir woofer boyutunda orta kademe sürücülere sahipken, 0,75 inçlik tweeter’lara da sahip.

İki tarafından da ses verebilen bu Beosound Edge, tasarım tarafında Michael Anastassiades’in imzasını taşıyor.

Minimalist bir tasarımla modern çizgileri bir arada bulunduran hoparlör, daha çok modern mimariyi seven kişiler tarafından tercih edilecek gibi gözüküyor.

Bang & Olufsen‘in uygulamasıyla kontrol edilebilen cihaz ayrıca üzerinde bulunan dokunmatik alüminyum çerçeve ile de kontrol edilebiliyor. Ayrıca Beosound Edge, duvara asılarak da kullanılabiliyor.

Akıllı asistan özelliğine de sahip olan  Beosound Edge, Google AsistanChromecastAirPlay ve Bluetooth desteğine de sahip.

Kasım ayı itibariyle satışa çıkaması beklenen cihaz 3500 dolar gibi dudak uçuklatan bir fiyatla karşımıza çıkacak.

İlginizi çekebilir

Bilim insanları, normalden 10 kat daha uzun ömürlü pil geliştirdi
29 okunma
29 okunma

Bilim insanları, normalden 10 kat daha uzun ömürlü pil geliştirdi

Onur Binay - 23 Ocak 2019

Yeni teknoloji lityum iyon bataryalar için elektrot olarak silikon nano-tanecikleri kullanıyor. Bataryalarda %95 saflıktaki grafit yerine silikon nano parçalar kullanılıyor.…

Elon Musk, Starship’in tasarımının arkasındaki bilimi açıkladı
27 okunma
27 okunma

Elon Musk, Starship’in tasarımının arkasındaki bilimi açıkladı

Onur Binay - 23 Ocak 2019

İnsanları Mars’a götürüp orada koloni kurmalarına yardımcı olacak Starship’e dair Elon Musk bazı açıklamalarda bulundu. Starship'in tamamlanmış halinin uzunluğu 30 metre,…

Bir baba, Instagram’ın ’14 yaşındaki kızını öldürmeye yardım ettiğini’ iddia etti
35 okunma
35 okunma

Bir baba, Instagram’ın ’14 yaşındaki kızını öldürmeye yardım ettiğini’ iddia etti

Onur Binay - 23 Ocak 2019

Yas tutan bir baba, Instagram’ın kızını öldürmesine yardım etmekle suçladı. Kalbi kırılmış Ian Russell, 14 yaşındaki Molly'nin kendine zarar vermeyi…

%d blogcu bunu beğendi: