Avustralya’da elinde balyoz dahil çeşitli silahlar bulunan 6 kişilik bir grup, Perth bölgesinde 2 farklı Apple mağazasını soydu. Hırsızların 300 bin dolarlık ürün çaldığı açıklandı.

Koyu renk kıyafetler giymiş altı kişiden oluşan bir grup hırsız, geçtiğimiz günlerde Avustralya’daki Perth bölgesinde 2 farklı Apple mağazasını soymaya çalıştı

İlk gerçekleştirdikleri saldırıda güvenlik görevlilerini tehdit eden ancak yoldan geçen bir taksi yüzünden elleri boş olarak mağazadan kaçan saldırganlar, bir başka mağazada ise 300 bin dolarlık Apple ürünü çalarak kayıplara karıştı.

Polisler, insanları ikinci el cihazlar alırken dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Dedektif Matt Whelan, “Üretici hangi telefonların çalındığını biliyor ve bu telefonları kullanılmaz hale getirecek güvenlik önlemlerine sahipler. Halkı korumayı istiyoruz ve ikinci el ya da kullanılmış telefonu daha düşük fiyata almayı isteyen herkese bu kararı gözden geçirmelerini, en sonunda ellerinde hiçbir işe yaramayan bir cihazla kalabileceklerini hatırlatmanızı istiyoruz. Bu tür karaborsa ürünleri destekleyerek ya da alarak bu hırsızlıkların yaşanmasını sağlıyorsunuz çünkü insanların ucuza teknoloji aldıkları bu pazarı oluşturduğunuzda bu suçu tekrar işlemek istiyorlar.” dedi.

Paylaş