Balmain son kampanyası için sanal modelleri ortaya koyuyor

4 Eylül 2018
414 Görüntülenme

Birçok moda markası için reklam kampanyalarıyla tanınmış modellerin kullanılması, ürünlerin satılması ve güvenilirlik kazanmak için önemlidir. Markaların son zamanlarda sosyal medya üzerinden topluluk oluşturmaya başladı.

Fakat Fransız lüks moda evi Balmain, olayları ilginçleştirerek sanal modeller üzerinden reklam yapmaya başladı. Marka son ürün yelpazesini göstermek için dijital mankenlerden oluşan “sanal ordu” adını verdiği oluşumu tasarladı.

Balmain’in kreatif direktörü Oliver Rousteng’in oluşturduğu sanal ordu, şu anda Shudu, Margot ve Zhi adlı üç modelden oluşuyor. Shudu’nun şu anda Instagram’da 141.000’in üzerinde abonesi var ve “Dünya’nın ilk dijital süpermodeli” ünvanını taşıyor.

Shudu adı verilen sanal manken, Cameron-James Wilson tarafından yaratılmıştı fakat ilk başta sanal olduğu açıklanmamıştı. Ancak modele olan ilginin artmasıyla Wilson gerçeği açıkladı ve karışık tepkilerle karşılaştı.

Bazı insanlar gerçek bir kadın yerine siyahi bir modelin dijital versiyonunu kullanarak onları küçümsediklerini düşünen kesim olsa da, diğerleri siyah güzelliği kullanmak için onları övdü.

Sanal Ordu adı verilen kampanyayı açıklayan bildiri şöyle diyor: “Herkes Balmain’in büyüyen ordusuna katılan herkes hoş karşılanır. yalnızca, güzelliği, rock stilini yansıtan yeni sanal ikonlarımız Margot, Shudu ve Zhi gibi cesur macera ruhumuzu paylaşmaları gerekir.

Hepsi Wilson tarafından tasarlanan Sanal Ordu, 3D modelleme sayesinde ilk defa fotoğraf çekimi için bir araya getirildi.

Balmain, her modelin ölçülerine göre kıyafetleri tasarlayan CLO Virtual Fashion şirketi ile çalıştı. Markanın “Sanal Ordusu” çok karışık tepkiler aldı.

Gelen bazı tepkiler ise şu şekilde;

“Hiçbir zaman gerçek insanların gözleri arkasındaki gerçek ruhlar kadar iyi olmayacak.”

“Animasyon sanatına saygısızlık yapmak istemem fakat bu doru değil.”

Bununla birlikte, bazı takipçiler bir yazıyla daha çok etkilendi: “Yapıt bu Dünya’dan çıktı!”

İlginizi çekebilir

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?
Mobil
112 okunma
Mobil
112 okunma

Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?

Mert Yamak - 22 Eylül 2018

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz hafta Steve Jobs Theatre'da düzenlediği etkinlikle birlikte üç yeni iPhone modeli iPhone Xs, iPhone Xs Max…

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu
Genel
136 okunma
Genel
136 okunma

Nokia’nın yeni akıllı telefonunu tanıtacağı tarih belli oldu

Eren Kebapçı - 21 Eylül 2018

Nokia'nın merakla beklenen yeni modelinin ne zaman tanıtılacağı belli oldu. HMD Global, 4 Ekim tarihinde Londra ve Milano'da gerçekleşecek etkinliklerde…

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor
Sosyal Medya
146 okunma
Sosyal Medya
146 okunma

Instagram’a fotoğrafları paylaşma özelliği geliyor

Mert Yamak - 21 Eylül 2018

Yaklaşık sekiz yıldır sadece fotoğraf ve video paylaşımına izin veren günümüzün en popüler sosyal ağı Instagram, kurulduğundan bugüne başka bir…