Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Üniversitesi’ndeki Düzce Teknopark yerleşkesini gezdiği sırada ülkemizin Antartika Bilim Üssü’nde söz sahibi olması ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Antarktika bilim üssü için şu anda ulusal araştırma programını yazıyoruz. İstanbul Teknik Üniversitesi öncülüğünde Türkiye’nin birçok üniversitesinden araştırmacılar, Türkiye’nin Antarktika Ulusal Araştırma programını hazırlıyorlar. Antarktika’da söz sahibi olmak için 3 şart var. Bunlardan birisi 3 sefer düzenlemek. Biz bir sefer düzenledik. İki sefer daha düzenleyeceğiz. Biz ikinci seferimizi Kasım ayından sonra Aralık ayı gibi yapacağız. Çünkü Kasım ayından sonra orada yaz oluyor. Ulusal programımızı hazırlayacağız. Antarktika ile ilgili meclisten Antarktika anlaşmasını onayladık. Türkiye 2 ülke arasında söz sahibi olan ülkeler arasında olacak.”

Yerli otomobilin sürekli geliştirildiğini belirten Bakan Faruk Özlü, yerli otomobil ile ilgili bazı açıklamaların da eylül ayında cumhurbaşkanlığı öncülüğünde yapılacağını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here