Audi A8’in Çıkışı ile İlgili Tüm Detaylar

13 Temmuz 2017
48 Görüntülenme

Audi, yeni Audi A8 modelini meraklılarına sundu ve otomobil severlerin beklentilerini şekillendirdi.

Audi, bu sonbaharda düzenlenen Frankurt Motor Show’da halka açılmasından önce A8 modelinin sınıfında öne çıkan özelliklerini ve detaylarını paylaştı. Araba Eylül ayında satışa sunulacak ve 70.000 Pound civarında bir ücrete sahip olacak. Bu da ortalam 320 bin Türk Lirası’na denk geliyor. Elbette bu fiyat Türkiye’ye gelirken sabit kalmayacak. Akıl almaz bir ücretle çıkışını gerçekleştirecek olan A8, aynı şekilde inanılmaz özellikleri içinde barındırıyor. Büyük bir çabanın ürünü olan araç, Mercedes S serisi ve BMW 7 serisinin potansiyel müşterilerini hedef alıyor.

Boyut ve İç Tasarım

Yeni Audi A8, standart modelinden 37 mm daha uzundur. Eski A8’e göre daha dar olması göze çarpan özelliklerinden. Yeni tasarımı, otomobilin dış tasarımının geniş görünmesini sağlamış. Izgaralarda alışılmışın dışına çıkılmış.

Elektrikli Motorla Donatılmayacak

Yeni Audi A8, içerisinde elektrikli motor bulundurmayacak. Plug-in hibritli modeli ve standart motorlu olmak üzere 2 farklı seçenek açıklanmış bulunuyor.

Yeni Audi A8, gelişmiş araç teknolojisiyle düzenlendiğinden dolayı Audi, ortalama 4 litre yakıtla 2,5 kilometre daha fazla yol alacağını iddia ediyor.

Araçta önde yanlarda ve arkada bulunmak üzere 12 adet ultrasonik sensör bulunmaktadır. Ön, arka ve yan aynalarda 360 derece kamera, yüksek menzile sahip bir radar ve lazer tarayıcı barındırıyor. Kullanıcının isteğine bağlı olarak Audi AI uzaktan park sensörüne ve uzaktan garaj pilotuna sahip. Bu özelliklerin kullanılması için şoförün arabada olmasına gerek yoktur.

İlginizi çekebilir

Türkiye’nin ilk e-bilardo turnuvası başlıyor!
OYUN
43 okunma
OYUN
43 okunma

Türkiye’nin ilk e-bilardo turnuvası başlıyor!

Mert Yamak - 21 Haziran 2018

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de günden güne daha büyük ilgi gören espor alanında, Türkiye’nin ilk bilardo turnuvası, Pool Elite…

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti
Sektörel
222 okunma
Sektörel
222 okunma

Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen istifa etti

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

Samsung denildiğinde sektörün yanı sıra son kullanıcının da aklına gelen isimlerden, Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı…

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı
Sosyal Medya
105 okunma
Sosyal Medya
105 okunma

Facebook kullanıcı verilerini seçilmiş şirketlerle paylaştı

Mert Yamak - 19 Haziran 2018

acebook'un kullanıcı verilerini "seçilmiş" şirketlerle paylaştığı bildirildi. Facebook'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, kullanıcı bilgilerinin RBC Capital Markets ve Nissan Motor…

Yorum yap