Asus ROG Strix Scar II GL704 inceleme

Asus’un Nvidia GeForce RTX 2060 ile yeniden sahalar sunduğu GL704 oyun dizüstü bilgisayarını inceleyoruz. Bu ekran kartı onu hiç kuşkusuz daha güçlü kılıyor ama paranızın karşılığını veriyor mu? Gelin hep birlikte bakalım.

29 Mart 2019
127 Görüntülenme

GL704’ü muhtemelen daha önce görmüş olabilirsiniz. İç kısımlardaki bazı farklılıklar hariç, bir önceki modelle aynı tasarımı paylaşıyor. Kapağa baktığınızda, temiz ve şık fırçalanmış metalik kaplamasıyla Zephyrus dizüstü bilgisayarlarını andırıyor. Buradaki ROG logosunun, RGB ışığına sahip olduğunu belirteyim.

Dizüstü bilgisayarı açtığınızda, 17.3 inçlik ekran, tam boyutlu RGB klavye, klavyenin altında izleme paneli ve RTX etiketi ile karşılaşacaksınız. Kasayı daha çekici hale getirmek için hafif bir kamuflaj tasarımı uygulandığını da göreceksiniz.

Yön tuşları biraz ortada kalsa da diğer tuşların konumlandırılması iyi durumda. İzleme paneli, biraz sola konumlandırıldığından ortada değil. Ekstra fare kullanmıyorsanız bu size ilk başta biraz garip gelebilir.

Dizüstü bilgisayarı açtığınızı varsayarsak, cihazın ön kenarı boyunca 4 bölgeli RGB LED ışık çubuğunu fark edeceksiniz. Bu, Asus AURA Sync ile kullanım için özelleştirilebiliyor.

Dizüstü bilgisayarın sol tarafında şarj portu, RJ45 LAN girişir, mini DisplayPort, HDMI, üç USB-A portu ve birleşik ses jakını göreceksiniz. Öte yandan, sağ tarafta Kensington Kilidi, başka bir USB-A , USB-C ve tam boyutlu SD kart okuyucuyu bulacaksınız. Kensington kilidi ile USB-A bağlantı noktası arasında havalandırma deliği var ama bunun için endişelenmenize gerek yok. Arkasında ise oldukça uzun bir havalandırma deliğinin dışında hiçbir şey yok. Thunderbolt 3 portu ne yazık ki yok.

İncelemenin devamını aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor
91 okunma
91 okunma

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Dartmouth Koleji ve Hong Kong Şehir Üniversitesi'ndeki bilim adamları tarafından geliştirilen minik 3D baskılı robotun kuyruğu, kardiyomiyosit tabakası (kalp hücreleri)…

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor
91 okunma
91 okunma

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Facebook, Haber Kaynağı’nı yönlendiren algoritmada güncellemeler yaptı. Güncellemeyle Haber Kaynağı’nda içerik gösterimi konusunda öncelik yakın arkadaşlara verilecek. Aynı zamanda kullanıcılar,…

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi
82 okunma
82 okunma

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

The Next Web Teknoloji sitesinin haberine göre, ‘Axios’ adı verilen robot, yapılan işlere göre yazılara uygun mantıklı başlık üretebiliyor. Yapay…

%d blogcu bunu beğendi: