GL704’ü muhtemelen daha önce görmüş olabilirsiniz. İç kısımlardaki bazı farklılıklar hariç, bir önceki modelle aynı tasarımı paylaşıyor. Kapağa baktığınızda, temiz ve şık fırçalanmış metalik kaplamasıyla Zephyrus dizüstü bilgisayarlarını andırıyor. Buradaki ROG logosunun, RGB ışığına sahip olduğunu belirteyim.

Dizüstü bilgisayarı açtığınızda, 17.3 inçlik ekran, tam boyutlu RGB klavye, klavyenin altında izleme paneli ve RTX etiketi ile karşılaşacaksınız. Kasayı daha çekici hale getirmek için hafif bir kamuflaj tasarımı uygulandığını da göreceksiniz.

Yön tuşları biraz ortada kalsa da diğer tuşların konumlandırılması iyi durumda. İzleme paneli, biraz sola konumlandırıldığından ortada değil. Ekstra fare kullanmıyorsanız bu size ilk başta biraz garip gelebilir.

Dizüstü bilgisayarı açtığınızı varsayarsak, cihazın ön kenarı boyunca 4 bölgeli RGB LED ışık çubuğunu fark edeceksiniz. Bu, Asus AURA Sync ile kullanım için özelleştirilebiliyor.

Dizüstü bilgisayarın sol tarafında şarj portu, RJ45 LAN girişir, mini DisplayPort, HDMI, üç USB-A portu ve birleşik ses jakını göreceksiniz. Öte yandan, sağ tarafta Kensington Kilidi, başka bir USB-A , USB-C ve tam boyutlu SD kart okuyucuyu bulacaksınız. Kensington kilidi ile USB-A bağlantı noktası arasında havalandırma deliği var ama bunun için endişelenmenize gerek yok. Arkasında ise oldukça uzun bir havalandırma deliğinin dışında hiçbir şey yok. Thunderbolt 3 portu ne yazık ki yok.

İncelemenin devamını aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

Paylaş