Apple’ın iPhone 11’le tanıttığı “Deep Fusion” teknolojisi, iOS 13.2’nin beta sürümüyle ortaya çıktı. Teknoloji, daha ayrıntılı, daha net ve daha doğal görüntülerin çekilmesine yardımcı oluyor.

Yapay zekadan yararlanan Deep Fusion, deklanşöre dokunduğunuz anda 4 adet kısa birincil ve 4 adet de ikincil çekim yapıyor. Deklanşöre basıldığında ise 1 uzun pozlama daha yapıyor. 8 çekirdekli Nöral motor en iyi kareleri seçiyor ve yüksek kaliteli bir HDR fotoğraf yaratıyor.

Deep Fusion yardımıyla çekilen bir fotoğraf

Ortaya çıkan görüntüler daha ayrıntılı, daha net ve daha doğal görünümlü. Nöral işlemcinin makine öğrenme kısmı, çekilen görüntüyü gökyüzü, bitki örtüsü veya ten tonları görüp görmediğine bağlı olarak farklı şekilde analiz edip işliyor. Bu arada, yapı ve renk tonları, A13 işlemci üzerindeki Nöral birim tarafından elde edilen oranlara dayanıyor.

Deep Fusion yalnızca iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ile uyumlu.

Bu özellik iOS 13.2 ile birlikte geliyor ve iOS Beta’ya geliştirici erişimi olanlar şimdi Deep Fusion’ı test etmeye başlayabilir. Genel Beta’da olanlar bu özelliği yakında test edebilecekler.

Paylaş