Apple yeni iPhone’ları tanıtacağı tarihi açıkladı

30 Ağustos 2018
660 Görüntülenme

Apple’ın bu sene tanıtacağı yeni iPhone modellerinin lansman tarihi bugün belli oldu. 2 hafta sonra iPhone X modeline eski olarak tabir edilecek ve raflara yeni iPhone modelleri gelecek. İşte Apple’ın lansman tarihi!

Apple’ın her sene olduğu gibi de bu sene de lansmanı Eylül ayında yapılacağı biliniyordu. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen iPhone lansamanının tarihi bugün belli oldu. Gather Round mottosu ile duyurulan iPhone etkinliği 12 Eylül 2018‘de Steve Jobs Theather’da yapılacak.

Yeni iPhone modelleri nasıl olacak?

Daha önceden de sızıntılardan bildiğimiz gibi Apple, bu sene üç farkılı iPhone modeli sunacak. Bu iPhone modellerinden ikisi OLED ekrana sahipken, üçüncü model uygun fiyatlı olması amacıyla LCD ekranlı olacak. 

Apple A12 yonga setinden beslenecek üç modelin ikisi çift kamera kurulumuyla gelmesi beklenirken, LCD ekranlı model ise tek kameraya sahip olacak. Face ID’nin 2. versiyonunun kullanılması beklenen bu modellerde, iPhone X’e göre ne tarz yeniliklerin sunulacağı ise kesin değil.

Apple’ın bu sene tanıtacağı modelleri nasıl isimlendireceği henüz bilinmiyorken tahminler bu üç modelden birinin Plus adını alacağı yönünde. iPhone Plus ismiyle gelmesi beklenen modelin yatay şekilde kullanım için tasarlanacağı ve iPad’deki gibi bölünmüş ekran desteğinin bulunacağı da tahminler arasında.

İlginizi çekebilir

Türk Telekom hakkında neden soruşturma açıldı?
28 okunma
28 okunma

Türk Telekom hakkında neden soruşturma açıldı?

Serhat Ayan - 19 Mart 2019

Eğer bir ülkede ekonomi serbest piyasa koşullarıyla yönetiliyorsa o ülkenin en önemli ihtiyacı rekabettir. Eğer o ekonominin içinde rekabet koşulları…

Netflix, Apple’ın yeni TV servisinin bir parçası olmayacağını doğruladı
19 okunma
19 okunma

Netflix, Apple’ın yeni TV servisinin bir parçası olmayacağını doğruladı

Onur Binay - 19 Mart 2019

Apple, 25 Mart'ta TV yayınını hedefleyen en son içerik hizmetini açığa çıkarmasının beklendiği bir "gösteri zamanı" etkinliğini onayladı .Apple'ın yeni…

Teknolojide Kadın Derneği (WTECH) kuruldu
21 okunma
21 okunma

Teknolojide Kadın Derneği (WTECH) kuruldu

Onur Binay - 19 Mart 2019

Kurucu Başkanlığını 360+ Medya Kurucu Ajans Başkanı Zehra Öney'in yaptığı, Mentoro Platform Ortağı ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş'ın…

%d blogcu bunu beğendi: