Apple’ın bu sene tanıtacağı yeni iPhone modellerinin lansman tarihi bugün belli oldu. 2 hafta sonra iPhone X modeline eski olarak tabir edilecek ve raflara yeni iPhone modelleri gelecek. İşte Apple’ın lansman tarihi!

Apple’ın her sene olduğu gibi de bu sene de lansmanı Eylül ayında yapılacağı biliniyordu. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen iPhone lansamanının tarihi bugün belli oldu. Gather Round mottosu ile duyurulan iPhone etkinliği 12 Eylül 2018‘de Steve Jobs Theather’da yapılacak.

Yeni iPhone modelleri nasıl olacak?

Daha önceden de sızıntılardan bildiğimiz gibi Apple, bu sene üç farkılı iPhone modeli sunacak. Bu iPhone modellerinden ikisi OLED ekrana sahipken, üçüncü model uygun fiyatlı olması amacıyla LCD ekranlı olacak. 

Apple A12 yonga setinden beslenecek üç modelin ikisi çift kamera kurulumuyla gelmesi beklenirken, LCD ekranlı model ise tek kameraya sahip olacak. Face ID’nin 2. versiyonunun kullanılması beklenen bu modellerde, iPhone X’e göre ne tarz yeniliklerin sunulacağı ise kesin değil.

Apple’ın bu sene tanıtacağı modelleri nasıl isimlendireceği henüz bilinmiyorken tahminler bu üç modelden birinin Plus adını alacağı yönünde. iPhone Plus ismiyle gelmesi beklenen modelin yatay şekilde kullanım için tasarlanacağı ve iPad’deki gibi bölünmüş ekran desteğinin bulunacağı da tahminler arasında.

Paylaş