Apple yeni iPhone’ları tanıtacağı tarihi açıkladı

30 Ağustos 2018
437 Görüntülenme

Apple’ın bu sene tanıtacağı yeni iPhone modellerinin lansman tarihi bugün belli oldu. 2 hafta sonra iPhone X modeline eski olarak tabir edilecek ve raflara yeni iPhone modelleri gelecek. İşte Apple’ın lansman tarihi!

Apple’ın her sene olduğu gibi de bu sene de lansmanı Eylül ayında yapılacağı biliniyordu. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen iPhone lansamanının tarihi bugün belli oldu. Gather Round mottosu ile duyurulan iPhone etkinliği 12 Eylül 2018‘de Steve Jobs Theather’da yapılacak.

Yeni iPhone modelleri nasıl olacak?

Daha önceden de sızıntılardan bildiğimiz gibi Apple, bu sene üç farkılı iPhone modeli sunacak. Bu iPhone modellerinden ikisi OLED ekrana sahipken, üçüncü model uygun fiyatlı olması amacıyla LCD ekranlı olacak. 

Apple A12 yonga setinden beslenecek üç modelin ikisi çift kamera kurulumuyla gelmesi beklenirken, LCD ekranlı model ise tek kameraya sahip olacak. Face ID’nin 2. versiyonunun kullanılması beklenen bu modellerde, iPhone X’e göre ne tarz yeniliklerin sunulacağı ise kesin değil.

Apple’ın bu sene tanıtacağı modelleri nasıl isimlendireceği henüz bilinmiyorken tahminler bu üç modelden birinin Plus adını alacağı yönünde. iPhone Plus ismiyle gelmesi beklenen modelin yatay şekilde kullanım için tasarlanacağı ve iPad’deki gibi bölünmüş ekran desteğinin bulunacağı da tahminler arasında.

İlginizi çekebilir

Huawei, Türkiye’nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi oldu
Sektörel
148 okunma
Sektörel
148 okunma

Huawei, Türkiye’nin en büyük ikinci akıllı telefon şirketi oldu

Mert Yamak - 20 Eylül 2018

Son birkaç yıldır akıllı telefon pazarında gösterdiği önemli yükselişle birlikte dünyanın ikinci en büyük akıllı telefon üreticisi konumuna geçtiğimiz çeyrekte…

Yeni iPhone modellerinin RAM kapasitesi belli oldu
Mobil
59 okunma
Mobil
59 okunma

Yeni iPhone modellerinin RAM kapasitesi belli oldu

Mert Yamak - 20 Eylül 2018

Apple'ın geçtiğimiz hafta Steve Jobs Theatre'da düzenlediği etkinlikle birlikte duyurusunu gerçekleştirdiği üç yeni iPhone modeli iPhone Xs, iPhone Xs Max…

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı
Mobil
119 okunma
Mobil
119 okunma

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Nokia'nın uzun süredir merakla beklenen modeli X7 ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı. Bugün yapılan bir sızıntıyla Nokia'nın yeni modelinin nasıl…