Apple Watch EKG özelliği şimdi de Avrupa’ya geliyor

Apple Watch Series 4 ile birlikte sunulan EKG özelliği bu hafta Avrupa’da aktif hale geliyor. Yeni güncellemesi sonrası EKG özelliğinin 19 ülkede daha kullanabilecek.

28 Mart 2019
738 Görüntülenme

Apple, WatchOS 5.2 güncellemesini yavaş yavaş tüm kullanıcılara yaymaya başladı. Bu Hong Kong ve 19 Avrupa ülkesi için diğerlerinden daha büyük bir güncelleme. Cihazın EKG uygulaması ve düzensiz kalp atışı algılama özellikleri, Hong Kong, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, Romanya, İspanya, İsveç, İngiltere ve İsviçre’deki kullanıcılara sunulacak.

Apple’ın EKG uygulaması, ilk olarak Aralık ayında ABD’de kullanılabilir hale geldi. Kullanıcılar, yalnızca uygulamayı başlatıp cihazın Dijital Crown tuşuna dokunarak, EKG’lerini çekebiliyor. Bu, kullanıcının kalbine elektriksel bir sinyal gönderiyor ve ritimlerinin normal olup olmadığını veya atriyal fibrilasyon (AFib) adı verilen düzensiz kalp atışları yaşayıp yaşamadıklarını söyleyebiliyor.
Özellik, arka planda kullanıcıların kalp ritmini izleme ve kalp yetmezliği veya felce yol açabilecek AFib düzensizliklerini tespit ederse kullanıcıları uyarma gücüne sahip.

Apple, 400.000 gönüllü içeren Stanford araştırmacıları tarafından yapılan kapsamlı testlerden sonra bu özelliği yayınladı. Apple Watch 65 dakika boyunca en az 5 kere anormal kalp ritmi algılarsa uyarı verecek şekilde optimize edilmiş.

İlginizi çekebilir

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor
81 okunma
81 okunma

Uçan balina adlı robot insan vücudunun içinde hareket edebiliyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Dartmouth Koleji ve Hong Kong Şehir Üniversitesi'ndeki bilim adamları tarafından geliştirilen minik 3D baskılı robotun kuyruğu, kardiyomiyosit tabakası (kalp hücreleri)…

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor
79 okunma
79 okunma

Facebook bir kez daha Haber Kaynağı’nı değiştiriyor

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

Facebook, Haber Kaynağı’nı yönlendiren algoritmada güncellemeler yaptı. Güncellemeyle Haber Kaynağı’nda içerik gösterimi konusunda öncelik yakın arkadaşlara verilecek. Aynı zamanda kullanıcılar,…

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi
72 okunma
72 okunma

Haber başlığı üretebilen robot geliştirildi

Onur Binay - 17 Mayıs 2019

The Next Web Teknoloji sitesinin haberine göre, ‘Axios’ adı verilen robot, yapılan işlere göre yazılara uygun mantıklı başlık üretebiliyor. Yapay…

%d blogcu bunu beğendi: