Apple, WWDC 18 etkinliği kapsamında iOS, macOS ve watchOS’in yeni sürümlerinin yanı sıra tvOS 12’yi de duyurdu. Apple TV için sunulan tvOS işletim sisteminin yeni sürümü, Apple TV 4K ile birlikte en kaliteli sinema deneyimini sunmayı hedefliyor.

Dolby Atmos ses desteği Apple TV’lerde!

tvOS 12 ile birlikte Apple TV’ler Dolby Atmos ses desteğiyle birlikte kaliteli sesleri destekleyen en geniş film arşivini sunuyor. Ayrıca Apple TV 4K sahibiyseniz tvOS 12 ile daha önce satın aldığınız filmlerinizi ücretsiz olarak 4K çözünürlüğe yükseltebiliyorsunuz.

Phone, iPad ve Apple TV’deki Apple TV Uygulaması 10 ülkedeki 100’den fazla katılımcı video uygulamasından televizyon programlarını ve filmleri tek adresten bulma ve izleme olanağını sunuyor. Apple TV ve iOS için Single sign-on özelliği müşterilere, bir kez oturum açıp kablolu yayın abonelikleri üzerinden sunulan tüm video uygulamalarına erişme olanağı sunuyor. tvOS 12 sayesinde Apple Zero sign-on olanağı sağlayarak kimlik doğrulama işlemini daha da kolaylaştırıyor. Apple TV kullanıcının geniş bant ağını kolayca tanıyor ve aboneliği üzerinden aldığı desteklenen tüm uygulamalarda hiçbir şey yazmaya gerek kalmadan, otomatik olarak oturum açıyor. Zero sign-on özelliği ise bu yıl içinde Charter ile başlıyor ve zaman içinde diğer sağlayıcıları da kapsayacak.

Havadan çekilmiş görüntülerden oluşan ekran koruyucular Apple TV kullanıcılarının favorisi ve tvOS 12 ile birlikte, daha da yükseklerden çekilmiş görüntüler geliyor. Apple, Uluslararası Uzay İstasyonu Ulusal Laboratuvarı ve Uzayda Bilimin Gelişmesi Merkezi (CASS) ile işbirliği yaparak, NASA astronotları tarafından uzaydan çekilmiş yepyeni görüntüleri elde etti. Böylece, Apple TV müşterileri 4K HDR kalitesinde sunulan daha da fazla etkileyici manzaraların keyfini yaşayabilecek. Ayrıca, havadan çekilmiş görüntülerden oluşan ekran koruyucular daha interaktif olacak ve izleyicilerin konum bilgilerini görmesine ve düzinelerce etkileyici görüntü arasında geçiş yapmasına olanak tanıyacak.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Paylaş