https://ihowtomake.com https://ihowtocheck.com https://ihowtodownload.com https://mybkexperiencex.com https://mycfavisites.com https://ihowtocreate.com https://arbysfeedbacksurvey.com https://ijacklistens.com https://talkasurvey.com https://lowessurveyz.com https://ihowtoinstall.com

Apple sunucularını hackleyen çocuğun cezası belli oldu

Geçen yıl , Avustralya’dan 16 yaşında bir öğrencinin Apple’ın ağına tekrar tekrar girdiği ve çok miktarda güvenli veri yüklediği tespit edilmişti. Şimdiyse Apple sunucularına erişmeye çalışan 13 yaşındaki genç mahkemeye çıkartıldı.

Her iki genç de güvenli Apple dosyalarına erişti ve VPN kullanarak kimliklerini sakladı. Ancak, Apple sistemleri saldırılarda kullanılan MacBook’ların seri numaralarını kaydetti ve bilgisayar korsanlarının konumlarını izleyebildi. Apple, Avustralya Federal Polisi ile birlikte soruşturmayı yapan FBI’a saldırıları bildirdi.

16 yaşındaki genç, geçen sene denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı. 13 yaşında olan ise kendini savunmak için mahkemedeydi.

Çocuğun avukatı Mark Twiggs, müvekkilinin ne yaptığının farkında olacak yaşa erişmediğini ve çok genç olduğunu savunarak ekledi: “Suçun ciddiyeti hakkında hiçbir fikri yoktu ve bu olay keşfedildiğinde şirkette iş bulabileceğini umuyordu” dedi. Hakim, “Bilişim teknolojisi konusunda yetenekli bir birey olduğu çok açık ancak hiçbir şey, ona bu yeteneğini kötüye kullanma hakkını vermiyor” dedi.

Mahkemenin sonunda çocuk mahkumiyet almadı ve dokuz ay boyunca davranışlarının izlenmesi şartıyla serbest bırakıldı.

Apple ise konu hakkında, “Apple olarak ağlarımızı tedbirli bir şekilde koruyoruz. Bunun yanı sıra Bilgi güvenliği profesyonellerinden oluşan bir ekibimiz de yalnızca tehditleri tespit edip bu tehditlere cevap vermek üzerine çalışıyor. Bu durumda ekiplerimiz, izinsiz girişi tespit etti, sınırladı ve olayı yetkililere bildirdi. Kullanıcılarımızın verilerinin güvenliğini en büyük sorumluluklarımızdan biri olarak görüyoruz ve müşterilerimizin hiçbir verisinin tehlikeye girmemesi için çabalıyoruz.” dedi.

Paylaş