Apple, Shazam’ı 400 Milyon Dolara Satın Almış Olabilir!

9 Aralık 2017
115 Görüntülenme

Ortamda çalan herhangi bir şarkıyı dinlettiğinizde şarkının adını, sanatçısını karşınıza çıkaran hatta Spotify gibi çeşitli platformlar tarafından dinlemenizi sağlayan Shazam bugüne dek milyarlarca kişi tarafından indirilse de son dönemlerde popülerliğini kaybetmeye başlamıştı.

Özellikle Android tarafında Google’ın akıllı asistanı Google Asisstant’ın da ortam dinlemesi yaparak çalan müzik hakkında bilgileri hemen karşınıza getirmesi ve bazı ülkelerde Shazam’dan daha iyi çalışması, Shazam’ın yükselişinin önüne geçerken TechCrunch yayınladığı haberde Apple’ın Shazam’ı satın aldığını ancak henüz resmi olarak satın almayı duyurmadığını söyledi.

Teknoloji girişimleri odaklı haber sitesi TechCrunch’ın raporuna göre Apple, 400 milyon dolar karşılığında Shazam’ı satın alarak kendi bünyesine dahil etmeye hazırlanıyor.

Shazam’ın satın alınmasıyla Siri yetenek kazanabilir

Görünüşe göre Google Asisstant üzerinden Google’ın ortam dinlemesi yaparak çalan şarkı hakkında detayları üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan kullanıcılara sunması nedeniyle Apple’ın Shazam’ı satın alması, Shazam ve Siri entegrasyonunu da beraberinde getirecek.

Tahmin ettiğimiz üzere Apple, Siri’nin Google Assistant karşısındaki yeteneklerini güçlendirmek ve rakibinden aşağı kalır yanı olmaması için böyle bir girişimde bulunuyor.

Konuyla ilgili Apple ya da Shazam kanadından ise bilgi gelmiş değil. Açıklama yapılmasıyla birlikte detayları sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

LG G7 ThinQ Türkiye’de satışa sunuldu
Mobil
39 okunma
Mobil
39 okunma

LG G7 ThinQ Türkiye’de satışa sunuldu

Mert Yamak - 19 Temmuz 2018

Bir süredir akıllı telefon pazarında beklediği başarıyı elde edemeyen LG'nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu LG G7 ThinQ, Türkiye'de resmi…

Türkiye’de kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 artış gösterdi
Sektörel
48 okunma
Sektörel
48 okunma

Türkiye’de kartlı ödemeler yılın ilk yarısında yüzde 20 artış gösterdi

Haber Merkezi - 19 Temmuz 2018

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) 2018 yılının ilk 6 aylık verilerini açıkladı. Kart kullanmanın sağladığı avantajların yanı sıra banka hesabı sahibi…

Yorum yap