Apple, Shazam’ı 400 Milyon Dolara Satın Almış Olabilir!

9 Aralık 2017
141 Görüntülenme

Ortamda çalan herhangi bir şarkıyı dinlettiğinizde şarkının adını, sanatçısını karşınıza çıkaran hatta Spotify gibi çeşitli platformlar tarafından dinlemenizi sağlayan Shazam bugüne dek milyarlarca kişi tarafından indirilse de son dönemlerde popülerliğini kaybetmeye başlamıştı.

Özellikle Android tarafında Google’ın akıllı asistanı Google Asisstant’ın da ortam dinlemesi yaparak çalan müzik hakkında bilgileri hemen karşınıza getirmesi ve bazı ülkelerde Shazam’dan daha iyi çalışması, Shazam’ın yükselişinin önüne geçerken TechCrunch yayınladığı haberde Apple’ın Shazam’ı satın aldığını ancak henüz resmi olarak satın almayı duyurmadığını söyledi.

Teknoloji girişimleri odaklı haber sitesi TechCrunch’ın raporuna göre Apple, 400 milyon dolar karşılığında Shazam’ı satın alarak kendi bünyesine dahil etmeye hazırlanıyor.

Shazam’ın satın alınmasıyla Siri yetenek kazanabilir

Görünüşe göre Google Asisstant üzerinden Google’ın ortam dinlemesi yaparak çalan şarkı hakkında detayları üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan kullanıcılara sunması nedeniyle Apple’ın Shazam’ı satın alması, Shazam ve Siri entegrasyonunu da beraberinde getirecek.

Tahmin ettiğimiz üzere Apple, Siri’nin Google Assistant karşısındaki yeteneklerini güçlendirmek ve rakibinden aşağı kalır yanı olmaması için böyle bir girişimde bulunuyor.

Konuyla ilgili Apple ya da Shazam kanadından ise bilgi gelmiş değil. Açıklama yapılmasıyla birlikte detayları sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı
Mobil
33 okunma
Mobil
33 okunma

Nokia X7’nin ön panel tasarımı sızdırıldı

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Nokia'nın uzun süredir merakla beklenen modeli X7 ile ilgili sızıntılar gelmeye başladı. Bugün yapılan bir sızıntıyla Nokia'nın yeni modelinin nasıl…

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor
HABER
39 okunma
HABER
39 okunma

Okul kantinlerinde Papara Card ile elektronik para dönemi başlıyor

Eren Kebapçı - 19 Eylül 2018

Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilerin okul harçlıklarını kötü alışkanlıklara harcamaması için Papara Card ile ortak geliştirdiği proje, 2018-2019 öğretim yılının başlamasıyla…

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı
Sektörel
362 okunma
Sektörel
362 okunma

Amazon Türkiye resmi olarak faaliyetlerine başladı

Mert Yamak - 19 Eylül 2018

Bir süre önce Türkiye faaliyetlerine resmi olarak başlayacağı konuşulan dünyanın en büyük e-ticaret platformu Amazon'un piyasa koşulları ve kargo sistemiyle…

Yorum yap