Apple, Shazam’ı 400 Milyon Dolara Satın Almış Olabilir!

9 Aralık 2017
57 Görüntülenme

Ortamda çalan herhangi bir şarkıyı dinlettiğinizde şarkının adını, sanatçısını karşınıza çıkaran hatta Spotify gibi çeşitli platformlar tarafından dinlemenizi sağlayan Shazam bugüne dek milyarlarca kişi tarafından indirilse de son dönemlerde popülerliğini kaybetmeye başlamıştı.

Özellikle Android tarafında Google’ın akıllı asistanı Google Asisstant’ın da ortam dinlemesi yaparak çalan müzik hakkında bilgileri hemen karşınıza getirmesi ve bazı ülkelerde Shazam’dan daha iyi çalışması, Shazam’ın yükselişinin önüne geçerken TechCrunch yayınladığı haberde Apple’ın Shazam’ı satın aldığını ancak henüz resmi olarak satın almayı duyurmadığını söyledi.

Teknoloji girişimleri odaklı haber sitesi TechCrunch’ın raporuna göre Apple, 400 milyon dolar karşılığında Shazam’ı satın alarak kendi bünyesine dahil etmeye hazırlanıyor.

Shazam’ın satın alınmasıyla Siri yetenek kazanabilir

Görünüşe göre Google Asisstant üzerinden Google’ın ortam dinlemesi yaparak çalan şarkı hakkında detayları üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan kullanıcılara sunması nedeniyle Apple’ın Shazam’ı satın alması, Shazam ve Siri entegrasyonunu da beraberinde getirecek.

Tahmin ettiğimiz üzere Apple, Siri’nin Google Assistant karşısındaki yeteneklerini güçlendirmek ve rakibinden aşağı kalır yanı olmaması için böyle bir girişimde bulunuyor.

Konuyla ilgili Apple ya da Shazam kanadından ise bilgi gelmiş değil. Açıklama yapılmasıyla birlikte detayları sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

Çocuklarınızın üretkenliğini artıracak 5 mobil uygulama
Genel
54 okunma
Genel
54 okunma

Çocuklarınızın üretkenliğini artıracak 5 mobil uygulama

Mert Yamak - 23 Nisan 2018

Hayatımızın tam anlamıyla vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefon ve tabletler, özellikle yeni neslin neredeyse tek yaşam kaynağına dönüşmüş durumda. Çocuklar…

League of Legends Kış Mevsimi Şampiyonu: BAU SuperMassive
OYUN
99 okunma
OYUN
99 okunma

League of Legends Kış Mevsimi Şampiyonu: BAU SuperMassive

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Türkiye'nin ilk profesyonel e-spor ligi olan League of Legends Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'nde Kış Mevsimi Finali her yıl olduğu gibi…

Robot Sophia, Serdar Kuzuloğlu’nun evlenme teklifini reddetti
Sektörel
268 okunma
Sektörel
268 okunma

Robot Sophia, Serdar Kuzuloğlu’nun evlenme teklifini reddetti

Mert Yamak - 22 Nisan 2018

Türkiye'de pazarlama ve dijital dünyaya ilişkin önemli konuların gündeme geldiği Marketing Meetup, bu yıl 19 Nisan 2018 tarihinde Uniq İstanbul'da…

Yorum yap