Apple, Shazam’ı 400 Milyon Dolara Satın Almış Olabilir!

9 Aralık 2017
175 Görüntülenme

Ortamda çalan herhangi bir şarkıyı dinlettiğinizde şarkının adını, sanatçısını karşınıza çıkaran hatta Spotify gibi çeşitli platformlar tarafından dinlemenizi sağlayan Shazam bugüne dek milyarlarca kişi tarafından indirilse de son dönemlerde popülerliğini kaybetmeye başlamıştı.

Özellikle Android tarafında Google’ın akıllı asistanı Google Asisstant’ın da ortam dinlemesi yaparak çalan müzik hakkında bilgileri hemen karşınıza getirmesi ve bazı ülkelerde Shazam’dan daha iyi çalışması, Shazam’ın yükselişinin önüne geçerken TechCrunch yayınladığı haberde Apple’ın Shazam’ı satın aldığını ancak henüz resmi olarak satın almayı duyurmadığını söyledi.

Teknoloji girişimleri odaklı haber sitesi TechCrunch’ın raporuna göre Apple, 400 milyon dolar karşılığında Shazam’ı satın alarak kendi bünyesine dahil etmeye hazırlanıyor.

Shazam’ın satın alınmasıyla Siri yetenek kazanabilir

Görünüşe göre Google Asisstant üzerinden Google’ın ortam dinlemesi yaparak çalan şarkı hakkında detayları üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan kullanıcılara sunması nedeniyle Apple’ın Shazam’ı satın alması, Shazam ve Siri entegrasyonunu da beraberinde getirecek.

Tahmin ettiğimiz üzere Apple, Siri’nin Google Assistant karşısındaki yeteneklerini güçlendirmek ve rakibinden aşağı kalır yanı olmaması için böyle bir girişimde bulunuyor.

Konuyla ilgili Apple ya da Shazam kanadından ise bilgi gelmiş değil. Açıklama yapılmasıyla birlikte detayları sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor
10 okunma
10 okunma

AB teknolojiyi arkasına aldı hava kirliliği ile savaşa başlıyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

Avrupa’nın İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü (EIT) tarafından desteklenen sürdürülebilir enerji lokomotifi InnoEnergy’nin yaptırdığı radikal bir araştırmanın sonuçları açıklandı. Hazırlanan rapora…

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor
17 okunma
17 okunma

Huawei duyguları yüzden okuyup görme engellilere söylüyor

Serhat Ayan - 17 Aralık 2018

HUAWEI, görme engelli insanların yapay zekanın gücünü kullanarak konuştukları insanların yüzlerindeki duyguları "görmelerini" veya hissetmelerini sağlayan bir uygulama geliştirdi. “Facing Emotions” adı…

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme
22 okunma
22 okunma

İçten yanmalı motorlar için yeni umut: Mikro Dalga Ateşleme

Meriç Türkbıkmaz - 17 Aralık 2018

Otomotiv endüstrisinin petrolden bağımsız ve temiz enerji çabaları 1973 Petrol Krizi ile birlikte başlamış, 1990'larda General Motors'un EV1 projesi ile…

%d blogcu bunu beğendi: