Apple, Shazam’ı 400 Milyon Dolara Satın Almış Olabilir!

9 Aralık 2017
251 Görüntülenme

Ortamda çalan herhangi bir şarkıyı dinlettiğinizde şarkının adını, sanatçısını karşınıza çıkaran hatta Spotify gibi çeşitli platformlar tarafından dinlemenizi sağlayan Shazam bugüne dek milyarlarca kişi tarafından indirilse de son dönemlerde popülerliğini kaybetmeye başlamıştı.

Özellikle Android tarafında Google’ın akıllı asistanı Google Asisstant’ın da ortam dinlemesi yaparak çalan müzik hakkında bilgileri hemen karşınıza getirmesi ve bazı ülkelerde Shazam’dan daha iyi çalışması, Shazam’ın yükselişinin önüne geçerken TechCrunch yayınladığı haberde Apple’ın Shazam’ı satın aldığını ancak henüz resmi olarak satın almayı duyurmadığını söyledi.

Teknoloji girişimleri odaklı haber sitesi TechCrunch’ın raporuna göre Apple, 400 milyon dolar karşılığında Shazam’ı satın alarak kendi bünyesine dahil etmeye hazırlanıyor.

Shazam’ın satın alınmasıyla Siri yetenek kazanabilir

Görünüşe göre Google Asisstant üzerinden Google’ın ortam dinlemesi yaparak çalan şarkı hakkında detayları üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duymadan kullanıcılara sunması nedeniyle Apple’ın Shazam’ı satın alması, Shazam ve Siri entegrasyonunu da beraberinde getirecek.

Tahmin ettiğimiz üzere Apple, Siri’nin Google Assistant karşısındaki yeteneklerini güçlendirmek ve rakibinden aşağı kalır yanı olmaması için böyle bir girişimde bulunuyor.

Konuyla ilgili Apple ya da Shazam kanadından ise bilgi gelmiş değil. Açıklama yapılmasıyla birlikte detayları sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

Nissan Türkiye 8 ülkenin yönetim merkezi oldu
25 okunma
25 okunma

Nissan Türkiye 8 ülkenin yönetim merkezi oldu

Onur Binay - 21 Nisan 2019

1 Nisan 2019 tarihi itibariyle, Nissan’ın Fas, Tunus, Sudan, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Özbekistan ve Türkmenistan pazarlarındaki operasyonlar, görev alanı genişleyen…

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu
65 okunma
65 okunma

Pirelli’nin 147 yıllık hikayesi çizgi roman oldu

Onur Binay - 20 Nisan 2019

İtalyan lastik üreticisi Pirelli, 147 yıllık hikayesini dijital bir çizgi romana taşıdı. Beş bölümlük “Pirelli an Italian in the world”…

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?
85 okunma
85 okunma

Dubai’de telefon fiyatları ne kadar?

Onur Binay - 20 Nisan 2019

Akıllı telefonlardan kameralara hatta bilgisayarlara kadar birçok farklı ürünün fiyatı Dubai’de ne kadar gelin hep birlikte görelim.... Yurtdışı seyahatlerinden dönerken…

%d blogcu bunu beğendi: