Bugüne dek paylaştığı raporlarla Apple’ın gidişatı hakkında en doğru tahminleri yapan ve Apple denildiğinde akla gelen ilk isimlerden KGI analisti Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz günlerde Qualcomm’un MWC 2017 Shangai’de duyurduğu ekrana dahili parmak izi okuma teknolojisi ile ilgili konuştu.

Qualcomm’un Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo ile ilk prototipini gösterdiği ekrana dahili parmak izi okuyucusuyla ilgili paylaştığı detayları Kuo, teknolojinin genel olarak güzel çalıştığını ancak tepkime süresi konusunda şu anda ciddi anlamda yavaş olduğunu belirtti. Ayrıca bu teknolojinin hayatımıza ne zaman gireceğiyle ilgili net bir açıklama yapmaktan kaçınan Qualcomm’un bu teknolojiyi birkaç ay içinde sağlıklı bir şekilde yetiştiremeyeceğini ve Apple’ın bu konuda Qualcomm’a güvenmediğini söyledi.

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, işini sağlama alacak ve Qualcomm’un bu teknolojisini es geçerek parmak izi okuyucuyu ekrana dahil etmeyecek ancak yine de Touch ID’yi cihazın ön kısmından kaldırarak farklı bir yere taşıyacak. Bu noktada da Apple, iPhone 8’de kilit ekranının kolay açılması için yüz tanıma ya da iris tarayıcı gibi farklı güvenlik yöntemlerine başvurabilir.

Yine Kuo’nun analizlerine göre iPhone 8, 2017’nin eylül ayında Apple tarafından Steve Jobs Theatre’da düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılacak. Biz de böylelikle iPhone 8 hakkında tüm detayları resmi olarak öğrenmiş olacağız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here