Apple, Önümüzdeki iPhone Modellerinde “S” Adını Kullanmayabilir

Bildiğiniz üzere bir süredir ortaya çıkan sızıntılar ve Apple’a yakınlığıyla bilinen analistlerin yayınladığı raporlar, Apple’ın bu yıl iPhone 7S ile birlikte iPhone 8 modelini de duyuracağını gösteriyor. Hal böyle olunca da Apple, iki yılda bir tasarım değişikliğine gittiği ve bir serinin ikinci modeline “S” adını verdiği stratejisinden vazgeçerek ilk kez ikinci modelde ciddi bir tasarım değişikliğiyle karşımıza çıkmış olacak.

Ayrıca Okuyun: Ming-Chi Kuo: iPhone 8 İlk Etapta Sınırlı Sayıda Üretilecek

Bu durumla birlikte Apple’ın iPhone 8’den sonra tekrar “S” adını verdiği modelleriyle cihazın tasarım hatlarını koruyarak sadece iPhone 8’in teknik özelliklerini mi koruyacağı, yoksa önümüzdeki yıl duyuracağı yeni iPhone’da farklı bir isimle mi devam edeceği de bir süredir konuşulmaya başlandı. Konuyla ilgili ilk kaydadeğer açıklama ise Apple’a yakınlığıyla tanıdığımız blog yazarı John Gruber’den geldi.

John Gruber’in belirttiğine göre Apple, iPhone 8 modelinden sonra “S” serisinden vazgeçerek farklı bir isimle yola devam edecek. Böylelikle Apple, serinin ikinci modelinde de önemli tasarım değişiklikleri yapabilecek ve rakiplerinin gerisinde kalmayacak. Ayrıca bazı analistler de Apple’ın artık “S” yerine iPhone “X” serisiyle yoluna devam edeceğini, ya da iPhone 8’den sonra iPhone 9 modelini duyuracağını iddia ediyor.

Elbette henüz iPhone 8 resmi olarak tanıtılmamışken iPhone 8’den sonraki iPhone hakkında konuşmak için çok erken ancak John Gruber gibi Apple’a yakın bir ismin konuyla ilgili açıklama yapması, iPhone’ların geleceği hakkında önem taşıyor.

Yorumlar

yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here