Bildiğiniz gibi Apple, sıradaki yeni iPhone modelinde Samsung tarafından üretilen OLED panelleri kullanacak ancak bu konuda sadece diğer teknoloji firmalarından ürün tedarik etmekle yetinmek istemeyen Apple, ortaya çıkan bilgilere göre OLED teknolojisini geliştirmeye hazırlanıyor.

Ayrıca Okuyun: Apple’ın Siri’si ve Dwayne Johnson’ın Başrolde Olduğu Kısa Film Yayınlandı

Bu yılki yeni modelinde hazır OLED panelleri kullanacak olan Apple, şimdiden OLED ekran teknolojisini kendisine göre geliştirecek ve özelleştirecek. Bu noktada da üretimi her ne kadar kendisi üstlenemeyecek olsa da iPhone’ların üretildiği Foxconn fabrikasıyla birlikte bir kısmının sahibi olduğu ünlü panel üreticisi Sharp’tan yeni OLED ekranlarını tedarik edecek.

Şu anda her ne kadar Apple’ın gelecekte kendi OLED panellerini geliştirerek ortaklarından biri olduğu Sharp firmasına ürettireceği konuşulsa da bu yıl için iPhone’ların OLED ekranları Samsung’un tekelinden çıkacak. Apple’ın bu yılki OLED üretimini Sharp’a emanet etmemesi ise Sharp’ın henüz OLED teknolojisi konusunda gerekli üretim bandını oluşturamaması olarka gösteriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here