Apple Music 40 milyon aktif aboneye ulaştı

12 Nisan 2018
602 Görüntülenme

Apple’ın ilk kez 2015 yılında Spotify ve Tidal gibi platformlara rakip olarak kullanıma sunduğu çevrimiçi müzik platformu Apple Music, her geçen gün abone sayısını artırarak rakiplerine yaklaşmaya devam ediyor.

En son açıklanan raporla birlikte, Apple Music’in 2018 yılının ilk çeyreğinin bitiminde 40 milyon aktif abone sayısına ulaştığı duyuruldu. Apple Music, konuya ilişkin bir rapor bulunmasa da şu an 40 milyon abonesiyle müzik servisleri arasında ikinci sırada yer alıyor.

Spotify için durum ne?

Spotify, 2017’nin sonlarına doğru 50 milyon premium abonesi olduğunu belirtirken 2018 yılının ilk çeyreğinde 70 milyon abone sayısına ulaştığını duyurmuştu. Kısacası mevcut durum içinde her ne kadar Apple Music yükselişe geçse de Spotify’ın kendi alanında üstünlüğü devam ediyor.

Apple Music, Spotify’ı geride bırakabilir mi?

Apple Music ilk kez faaliyete geçtiğinde tüm Apple cihazlar ve iTunes kimliğiyle optimize çalışması, birçok Spotify kullanıcısını Apple Music’e geçmeye ikna etmişti. Yine de mevcut durumda hem Apple Music hem de Spotify, birbirine çok yakın hizmet verdiği için kısa dönemde Spotify’ın Apple Music’in gerisine düşmesi beklenmiyor.

Yine de Spotify’ın aldığı telif haklarını uygunsuz bir şekilde kullandığı yönündeki iddialar ve tarafına açılan davalar, belki de müzik platformları sektöründe önemli bir değişikliğe neden olabilir.

İlginizi çekebilir

Nokia Türkiye’nin başına Sertaç Şener atandı
Sektörel
71 okunma
Sektörel
71 okunma

Nokia Türkiye’nin başına Sertaç Şener atandı

Mert Yamak - 18 Eylül 2018

Nokia 3, 5 ve 6 serisi akıllı telefon modelleriyle 2017 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Nokia markasının çatı şirketi HMD…

Huawei Mate 20 Lite tanıtıldı! Özellikler, fiyatı ve çıkış tarihi
Mobil
186 okunma
Mobil
186 okunma

Huawei Mate 20 Lite tanıtıldı! Özellikler, fiyatı ve çıkış tarihi

Mert Yamak - 18 Eylül 2018

Huawei, bugün İstanbul'da düzenlediği etkinlikle yeni orta - üst seviye akıllı telefonu Huawei Mate 20 Lite'ı tanıttı. Ekim ayında duyurulmasını…

Apple iOS 12 güncellemesini yayınladı
Mobil
135 okunma
Mobil
135 okunma

Apple iOS 12 güncellemesini yayınladı

Mert Yamak - 17 Eylül 2018

Apple, yeni iPhone modellerinin duyurusunun hemen ardından mobil işletim sistemi için yeni sürüm yükseltmesi iOS 12'yi yayınladı. Performans artışı başta…