Apple Music 40 milyon aktif aboneye ulaştı

12 Nisan 2018
733 Görüntülenme

Apple’ın ilk kez 2015 yılında Spotify ve Tidal gibi platformlara rakip olarak kullanıma sunduğu çevrimiçi müzik platformu Apple Music, her geçen gün abone sayısını artırarak rakiplerine yaklaşmaya devam ediyor.

En son açıklanan raporla birlikte, Apple Music’in 2018 yılının ilk çeyreğinin bitiminde 40 milyon aktif abone sayısına ulaştığı duyuruldu. Apple Music, konuya ilişkin bir rapor bulunmasa da şu an 40 milyon abonesiyle müzik servisleri arasında ikinci sırada yer alıyor.

Spotify için durum ne?

Spotify, 2017’nin sonlarına doğru 50 milyon premium abonesi olduğunu belirtirken 2018 yılının ilk çeyreğinde 70 milyon abone sayısına ulaştığını duyurmuştu. Kısacası mevcut durum içinde her ne kadar Apple Music yükselişe geçse de Spotify’ın kendi alanında üstünlüğü devam ediyor.

Apple Music, Spotify’ı geride bırakabilir mi?

Apple Music ilk kez faaliyete geçtiğinde tüm Apple cihazlar ve iTunes kimliğiyle optimize çalışması, birçok Spotify kullanıcısını Apple Music’e geçmeye ikna etmişti. Yine de mevcut durumda hem Apple Music hem de Spotify, birbirine çok yakın hizmet verdiği için kısa dönemde Spotify’ın Apple Music’in gerisine düşmesi beklenmiyor.

Yine de Spotify’ın aldığı telif haklarını uygunsuz bir şekilde kullandığı yönündeki iddialar ve tarafına açılan davalar, belki de müzik platformları sektöründe önemli bir değişikliğe neden olabilir.

İlginizi çekebilir

Instagram beğeni sayısını göstermeyi kaldırabilir
45 okunma
45 okunma

Instagram beğeni sayısını göstermeyi kaldırabilir

Uğur Özdağlı - 19 Nisan 2019

Günümüzün popüler uygulaması instagram ana sayfada gönderilerin beğeni sayacını kaldırabilir. Şirket, gönderilerin beğeni sayılarını arayüzde gizleyip, kullanıcının esas olarak gönderiyi…

Galaxy Fold’un ekranında kullanım sonra arızalar çıkmaya başladı
147 okunma
147 okunma

Galaxy Fold’un ekranında kullanım sonra arızalar çıkmaya başladı

Uğur Özdağlı - 18 Nisan 2019

Cihazın katlanabilir ekranıyla ilgili sorun yaşayanlar arasında The Verge, CNBC ve Bloomberg gibi kuruluşların editörleri yer alıyor. Bloomberg’ün uygulama ve…

Lahn ön kayıt dönemi Black Desert Türkiye’de başlıyor
72 okunma
72 okunma

Lahn ön kayıt dönemi Black Desert Türkiye’de başlıyor

Onur Binay - 18 Nisan 2019

Yukarıda belirtilen süre zarfında ön kayıt yapan maceracılar, 24-30 Nisan 2019 tarihleri arasında kendi Lahn karakterlerini özelleştirerek, Black Desert’ın Türkiye ve MENA sunucusuna güncelleme gelmeden yeni karakterleri için…

%d blogcu bunu beğendi: