Apple Music 40 milyon aktif aboneye ulaştı

12 Nisan 2018
663 Görüntülenme

Apple’ın ilk kez 2015 yılında Spotify ve Tidal gibi platformlara rakip olarak kullanıma sunduğu çevrimiçi müzik platformu Apple Music, her geçen gün abone sayısını artırarak rakiplerine yaklaşmaya devam ediyor.

En son açıklanan raporla birlikte, Apple Music’in 2018 yılının ilk çeyreğinin bitiminde 40 milyon aktif abone sayısına ulaştığı duyuruldu. Apple Music, konuya ilişkin bir rapor bulunmasa da şu an 40 milyon abonesiyle müzik servisleri arasında ikinci sırada yer alıyor.

Spotify için durum ne?

Spotify, 2017’nin sonlarına doğru 50 milyon premium abonesi olduğunu belirtirken 2018 yılının ilk çeyreğinde 70 milyon abone sayısına ulaştığını duyurmuştu. Kısacası mevcut durum içinde her ne kadar Apple Music yükselişe geçse de Spotify’ın kendi alanında üstünlüğü devam ediyor.

Apple Music, Spotify’ı geride bırakabilir mi?

Apple Music ilk kez faaliyete geçtiğinde tüm Apple cihazlar ve iTunes kimliğiyle optimize çalışması, birçok Spotify kullanıcısını Apple Music’e geçmeye ikna etmişti. Yine de mevcut durumda hem Apple Music hem de Spotify, birbirine çok yakın hizmet verdiği için kısa dönemde Spotify’ın Apple Music’in gerisine düşmesi beklenmiyor.

Yine de Spotify’ın aldığı telif haklarını uygunsuz bir şekilde kullandığı yönündeki iddialar ve tarafına açılan davalar, belki de müzik platformları sektöründe önemli bir değişikliğe neden olabilir.

İlginizi çekebilir

Türk Telekom altyapıyı pahalandırıyor internet fiyatları uçabilir
24 okunma
24 okunma

Türk Telekom altyapıyı pahalandırıyor internet fiyatları uçabilir

Serhat Ayan - 19 Aralık 2018

Sözcü gazetesinden Nuray Tarhan'ın haberine göre internet altyapısının tamamına yakınının sahibi olan Türk Telekom, altyapı hizmetlerinin de parasını ciddi biçimde…

Yıldız Teknopark girişimcilere kulak verdi, Elon Musk’ı duydu
46 okunma
46 okunma

Yıldız Teknopark girişimcilere kulak verdi, Elon Musk’ı duydu

Serhat Ayan - 18 Aralık 2018

Yıldız Teknopark’ın gerçekleştirdiği ankete göre, girişimcilerin hem yurtdışında hem de yurt içinde en başarılı bulduğu girişimciler Elon Musk ve Nevzat…

Huawei İstanbul Üniversitesi üstünden teknoloji transfer edecek
49 okunma
49 okunma

Huawei İstanbul Üniversitesi üstünden teknoloji transfer edecek

Serhat Ayan - 18 Aralık 2018

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Kampüsü’nde, düzenlenen tören ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) ve Huawei arasında, geçtiğimiz yıl ön protokolü imzalanan anlaşma çerçevesinde,…

%d blogcu bunu beğendi: