Apple Music 40 milyon aktif aboneye ulaştı

12 Nisan 2018
551 Görüntülenme

Apple’ın ilk kez 2015 yılında Spotify ve Tidal gibi platformlara rakip olarak kullanıma sunduğu çevrimiçi müzik platformu Apple Music, her geçen gün abone sayısını artırarak rakiplerine yaklaşmaya devam ediyor.

En son açıklanan raporla birlikte, Apple Music’in 2018 yılının ilk çeyreğinin bitiminde 40 milyon aktif abone sayısına ulaştığı duyuruldu. Apple Music, konuya ilişkin bir rapor bulunmasa da şu an 40 milyon abonesiyle müzik servisleri arasında ikinci sırada yer alıyor.

Spotify için durum ne?

Spotify, 2017’nin sonlarına doğru 50 milyon premium abonesi olduğunu belirtirken 2018 yılının ilk çeyreğinde 70 milyon abone sayısına ulaştığını duyurmuştu. Kısacası mevcut durum içinde her ne kadar Apple Music yükselişe geçse de Spotify’ın kendi alanında üstünlüğü devam ediyor.

Apple Music, Spotify’ı geride bırakabilir mi?

Apple Music ilk kez faaliyete geçtiğinde tüm Apple cihazlar ve iTunes kimliğiyle optimize çalışması, birçok Spotify kullanıcısını Apple Music’e geçmeye ikna etmişti. Yine de mevcut durumda hem Apple Music hem de Spotify, birbirine çok yakın hizmet verdiği için kısa dönemde Spotify’ın Apple Music’in gerisine düşmesi beklenmiyor.

Yine de Spotify’ın aldığı telif haklarını uygunsuz bir şekilde kullandığı yönündeki iddialar ve tarafına açılan davalar, belki de müzik platformları sektöründe önemli bir değişikliğe neden olabilir.

İlginizi çekebilir

Apple’dan sonra Samsung ürünlerine de zam geldi!
Mobil
135 okunma
Mobil
135 okunma

Apple’dan sonra Samsung ürünlerine de zam geldi!

Mert Yamak - 17 Temmuz 2018

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz günlerde uzun süredir beklenen zammını hayata geçirmiş ve yeni döviz kuruna göre ürünlerinin fiyatını artırmıştı. Bu…

Huawei akıllı telefonlarını güncellemeyle daha hızlı yapacak
Genel
39 okunma
Genel
39 okunma

Huawei akıllı telefonlarını güncellemeyle daha hızlı yapacak

Mert Yamak - 17 Temmuz 2018

Akıllı telefonlarında yer verdiği güçlü donanımın yanı sıra yazılım yetenekleriyle bu donanımların en kararlı şekilde çalışmasını sağlayan Huawei, EMUI arayüzüne…

Rolls Royce da uçan taksi üretecek
Otomobil ve Otonom Araçlar
51 okunma
Otomobil ve Otonom Araçlar
51 okunma

Rolls Royce da uçan taksi üretecek

Haber Merkezi - 17 Temmuz 2018

Rolls Royce lüks uçan taksi projesi üzerinde çalışıyor. Lüks uçan taksilerin 2020'de hizmete sunulması planlanıyor. Rolls Royce, İngiltere'de gerçekleşen bir…