Güvenilir kaynaklar arasında yer alan Japon teknoloji bloğu MacOtakara’ya göre Apple, 2019 yılında 5 yeni iPhone modeli tanıtacak. Bu modellerden üçü iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR, diğeriyse 6.1 ve 6.5 inç OLED ekranlı premium model olacak. OLED ekranlı modellerde daha gelişmiş kamera kurulumları, ters kablosuz şarj özelliği ve 18W USB Type-C’den Lightning’e hızlı şarj adaptörü bulunacak.

MacOtakara, daha önce yeni XS, XS Max ve XR’ın nasıl bir kasa ile gönderileceğini, XR’ın ise daha ucuz LCD ekran ile geleceğini belirtmişti. Bunların tümü, potansiyel olarak uzun süredir beklenen ‘iPhone Pro’nun tanıtılacağına işaret ediyor.

Samsung dört Galaxy S10 modeli piyasaya sürdü ve en az dört Galaxy Note 10 modelinin bunlara katılması bekleniyor. Ancak bunun nedeni 5G ve 4G sürümleri arasındaki ayrılıktan kaynaklanıyor. 5G her yerde kullanılamıyor bu yüzden ek versiyonlar mantıklı

Ancak 512GB’lık iPhone XS Max zaten pahalı bir telefon, yeni gelecek modelin bundan daha pahalı olması tüketicilerin tepkisini epey çekebilir.

Paylaş