Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıllarda Samsung, Apple’ın A serisinin işlemcilerinin üretiminde TSMC ile birlikte aktif rol oynuyor ve iPhone’larda kullanılan işlemcilerin yarısına yakınını üretiyordu. iPhone 6S modelinde TSMC ve Samsung üretimi işlemciler arasında fark olduğu ortaya çıkınca Apple, işlemci üretimine sadece TSMC ile devam etme kararı almıştı ancak daha sonra aradaki bu minik farkın performansa yansımadığı söylenmişti.

Şimdi ise The Investor’ın haberine göre Apple, işlemci üretimi konusunda tekrar Samsung ile anlaşmaya vardı. İki şirket arasında yapıldığı öne sürülen anlaşmaya göre 2018 itibariyle yeni iPhone’ların işlemcilerinde Samsung etkin bir şekilde rol oynayacak ancak TSMC de Apple için işlemci üretimini sürdürecek.

Hem ekran hem de işlemciler Samsung’tan

Aynı zamanda bir süredir ortaya çıkan bilgiler iPhone 8’den itibaren yeni iPhone’larda Samsung üretimi OLED ekranların kullanılacağını gösteriyor. Tekrar işlemci konusunda iki şirketin uzlaşmaya varmasıyla birlikte Samsung, Apple’ın iPhone’ları için hem ekran hem de işlemci üretimi yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here