Apple neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunacak?

Loup Ventures analisti Gene Munster'a göre Apple, iPhone Xs ve iPhone Xs Max satışlarının etkilenmemesi için iPhone XR'ı daha geç satışa sunuyor.

22 Eylül 2018
714 Görüntülenme

Hatırlayacağınız üzere Apple, geçtiğimiz hafta Steve Jobs Theatre’da düzenlediği etkinlikle birlikte üç yeni iPhone modeli iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR’ı duyurmuştu. Üç model arasında iPhone XR, iPhone Xs modelleriyle yakın teknik özellikler taşımasına rağmen daha uygun fiyat etiketiyle dikkat çekiyordu.

Apple, iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerini lansmandan sadece kısa bir süre sonra ABD ve çeşitli ülkelerde satışa sunmasına rağmen uygun fiyatlı iPhone XR modeli için 26 Ekim 2018 tarihini işaret etti. Peki Apple, neden iPhone XR modelini daha geç satışa sunuyor?

Apple, iPhone Xs satışlarını etkilemek istemiyor

Daha önce paylaşılan raporlarda Apple’ın iPhone XR modelinde yer verdiği LCD ekranın üretiminde aksaklıklar yaşadığı ve üretim sürecinin uzun olması nedeniyle iPhone XR modelini geç satışa sunacağı belirtilmişti. Şimdi ise Loup Ventures analisti Gene Munster, Apple’ın iPhone Xs ve iPhone Xs Max satışlarını etkilememesi için iPhone XR çıkış tarihini ötelediğini belirtiyor.

Munster’ın paylaştığı bilgilere göre iPhone XR modeli her ne kadar iPhone Xs ailesine göre düşük teknik özelliklere sahip bir model olsa da Apple’a iPhone Xs ailesiyle yakın bir fiyata mal oluyor. Apple’ın kendi ürünlerine kıyasla en gözde fiyat – performans ürünü olarak nitelendirilen iPhone XR, ayrıca kamera yetenekleri ve teknik donanımıyla üst seviye iPhone Xs ailesinden pek de aşağı kalmıyor.

Hal böyle olunca Gene Munster’a göre Apple, kullanıcıların iPhone Xs modeli yerine bu yıl iPhone XR’ı tercih edebileceğini ancak Apple’ın iPhone’lardaki başlangıç satış oranlarını dağıtmak istemediğini bu nedenle de daha fazla kâr elde ettiği iPhone Xs ailesini satmak istediğini belirtiyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve onlarca farklı ülkede satışta olan iPhone Xs ailesi, çok yakında 50’ye yakın ülkede tüketicilerle buluşacak. Türkiye, ne yazık ki hem iPhone Xs ailesi hem de iPhone XR için satışa sunulacak birinci parti ülkeler listesinde yer almıyor.

İlginizi çekebilir:

İlginizi çekebilir

Çocukları intihara sürükleyen Momo adlı oyun yeniden ortaya çıktı
77 okunma
77 okunma

Çocukları intihara sürükleyen Momo adlı oyun yeniden ortaya çıktı

Onur Binay - 22 Şubat 2019

Mesajlaşma platformu WhatsApp üzerinden yayılan Momo’nun son olarak Arjantin'de 12 yaşındaki bir kızın ölümüne sebep olduğu iddia edilmişti. Momo'yla konuşan…

Nvidia, önümüzdeki ay GeForce GTX 1650’yi piyasaya sürebilir
71 okunma
71 okunma

Nvidia, önümüzdeki ay GeForce GTX 1650’yi piyasaya sürebilir

Onur Binay - 22 Şubat 2019

GeForce GTX 1660 ve GTX 1660 Ti söylentileri devam ederken, şimdi üçüncü bir Turing kartının gelecek ay geleceğine dair söylentiler…

WhatsApp’ta önemli bir güvenlik açığı tespit edildi
56 okunma
56 okunma

WhatsApp’ta önemli bir güvenlik açığı tespit edildi

Onur Binay - 22 Şubat 2019

WhatsApp 2.19.20 sürüm güncellemesiyle güvenliği bir adım arttırarak uygulamaya erişim izni için Face ID veya Touch ID kimlik doğrulama seçeneğini…

%d blogcu bunu beğendi: