iOS 12.3 beta, Apple’ın Apple TV kanalları da dahil olmak üzere yeni video özelliklerini destekleyen yeni TV uygulamasını içeriyor. Ana ekrana TV+ uygulaması eklenirken, Apple TV Remote ve Wallet gibi uygulamalarda iyileştirmeler / tasarımsal değişiklikler yapılıyor.

Apple ayrıca, yeni TV uygulamasını Apple TV HD ve Apple TV 4K’da test etmek için bir tvOS 12.3 geliştirici beta sürümüne sahip. Apple TV 3 kutuları aynı zamanda, yazılım sürümü sonlandırıldığında yeni TV uygulamasını da kazanacak.

Apple, yaklaşmakta olan yazılım sürümünün ilk geliştirici beta sürümünü 27 Mart’ta yayımladı , ardından 8 Nisan’da güncellenen bir derleme  ve bir hafta önce de üçüncü sürüm yayımlandı. Apple’ın geliştirici beta programı Apple Watch için watchOS 5.2.1 ve Mac için macOS Mojave 10.14.5 sürümlerinin ön sürümlerini de test ediyor.

Mayıs ayında yayınlanacak olan her bir yazılım güncellemesini büyük olasılıkla göreceğiz. Mevcut resmi yazılım sürümleri, iOS 12.2, watchOS 5.2, tvOS 12.2.1 ve macOS 10.14.4’ü içeriyor.

Paylaş