Apple ID giriş bilgilerinizi (son App Store aboneliği gibi) yakalamaya çalışan bir kimlik avı e-postası aldıysanız, bunun büyük bir nedeni var. Dark Web’te her biri 15.39 dolar karşılığında satılabilir.

Apple kullanıcılarının Apple ID giriş bilgilerini ele geçiren kişiler, bunları Dark Web’de yaklaşık 15 dolar karşılığında satıyor.

Top10vpn.com tarafından yapılan araştırmaya göre, finansal hizmetler sektörünün dışındaki herhangi bir şey için piyasadaki en değerli işlem bu. Konuyla ilgili şunlar dendi: “NordVPN Ekibimiz, 5-11 Şubat 2018 tarihleri ​​arasındaki en büyük Dark Web pazarlarından Dream, Point ve Wall Street Market’teki üç dolandırıcılıkla ilgili listeyi inceledi. Ortalama satış fiyatlarını hesaplamak için ilgili listeler harmanlandı ve kategorilere ayrıldı.”

İlginç bir şekilde, finansal hesaplar söz konusu olduğunda, banka hesapları en çok para kazananlar değil. Site, PayPal kimlik bilgilerinin, bir banka hesabı için 160,15 dolara karşılık ortalama 274 dolar değerinde en yüksek fiyatı bulduğunu tespit etti. Bununla birlikte, değer, hesabın bakiyesine bağlı.

Western Union 101, bankamatik kartı 67,50 , kredi kartı bilgileri ise 50 dolara Dark Web’ten satın alınabiliyor. Bunların dışında Dark Web’de Amazon, Walmart gibi çevirim içi alışveriş hesapları da satılıyor. Örneğin 15 dolara satın alınan bir hesaptan 1500 dolar civarında harcama yapılabiliyor.