Apple ID hesapları birbiri ardına kilitleniyor

14 Kasım 2018
1327 Görüntülenme

Son günlerde Apple kullanıcılarından ortak bir şikayet geldi: Ortada hiçbir geçerli neden yokken Apple ID hesapları kilitleniyor.

Bu, normalde çok sayıda kez yanlış bir şifre girerek bir ID’ye erişmeye çalışırsa meydana gelen bir hata. Ancak yaşanan durum böyle bir şey değil. Apple’ın sistemlerinde kullanıcıların hesaplarının kilitlemesine neden olan soruların ne olduğu halen net değil. Ancak bu durumda Apple, sizden şifrenizi sıfırlamanızı istiyor. Bu da kullanıcılar arasında ciddi bir rahatsızlık yaratıyor.

Acaba bu hatadan etkilenmiş miyimdir diye düşünmeyin. Eğer etkilendiyseniz mutlaka haberdar olursunuz çünkü kimliğinizi doğrulamıyorsanız iMessage, iCloud ve Apple Music’e de erişemezsiniz. Bunlar da iPhone’un en çok kullandığınız özelliklerinin başında geliyor.

Meydana gelen olaylar, bir grup hacker’ın arka arkaya denemeler yaparak birçok Apple kimliğini ele geçirme çabasının sonucu da olabilir. Apple konuyla ilgili henüz herhangi bir resmi açıklama yapmadığı için şimdilik net bir bilgi vermek güç.

Şu anda bu durumdan kaç kişinin etkilendiğini söylemek imkansız, ancak sosyal medyada Türk ve yabancı hesaplarda çok fazla konuşuluyor.

İlginizi çekebilir

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme
20 okunma
20 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro ön inceleme

Onur Binay - 22 Mayıs 2019

Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye özellikler sunmayı hedefliyor. Bu modeller, Huawei P30 Pro modelinde gördüğümüz Kirin 980…

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?
30 okunma
30 okunma

Honor 20 ve Honor 20 Pro tanıtıldı: Teknik özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?

Onur Binay - 21 Mayıs 2019

Honor, Londra’da düzenlediği etkinlikte Honor 20 ve Honor 20 Pro modellerini tanıttı. Şirket, Honor 20 serisiyle uygun fiyata üst seviye…

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi
130 okunma
130 okunma

Google’ın işbirliğini kesmesinin ardından Huawei’den açıklama geldi

Onur Binay - 20 Mayıs 2019

Reuters’ın haberine göre Huawei’nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google’ın çatı şirketi Alphabet’in aldığı karara göre…

%d blogcu bunu beğendi: