Apple ID hesapları birbiri ardına kilitleniyor

14 Kasım 2018
584 Görüntülenme

Son günlerde Apple kullanıcılarından ortak bir şikayet geldi: Ortada hiçbir geçerli neden yokken Apple ID hesapları kilitleniyor.

Bu, normalde çok sayıda kez yanlış bir şifre girerek bir ID’ye erişmeye çalışırsa meydana gelen bir hata. Ancak yaşanan durum böyle bir şey değil. Apple’ın sistemlerinde kullanıcıların hesaplarının kilitlemesine neden olan soruların ne olduğu halen net değil. Ancak bu durumda Apple, sizden şifrenizi sıfırlamanızı istiyor. Bu da kullanıcılar arasında ciddi bir rahatsızlık yaratıyor.

Acaba bu hatadan etkilenmiş miyimdir diye düşünmeyin. Eğer etkilendiyseniz mutlaka haberdar olursunuz çünkü kimliğinizi doğrulamıyorsanız iMessage, iCloud ve Apple Music’e de erişemezsiniz. Bunlar da iPhone’un en çok kullandığınız özelliklerinin başında geliyor.

Meydana gelen olaylar, bir grup hacker’ın arka arkaya denemeler yaparak birçok Apple kimliğini ele geçirme çabasının sonucu da olabilir. Apple konuyla ilgili henüz herhangi bir resmi açıklama yapmadığı için şimdilik net bir bilgi vermek güç.

Şu anda bu durumdan kaç kişinin etkilendiğini söylemek imkansız, ancak sosyal medyada Türk ve yabancı hesaplarda çok fazla konuşuluyor.

İlginizi çekebilir

Twitter’da şampiyon Galatasaray
14 okunma
14 okunma

Twitter’da şampiyon Galatasaray

Uğur Özdağlı - 10 Aralık 2018

2018 Türkiye verilerini paylaşan Twitter, Türkiye’de bu sene sporda nelerin gündem olduğu açıkladı. 2018 Süper Lig şampiyonu olarak spor gündemini…

Nükleer santral yüzme öğrendi
20 okunma
20 okunma

Nükleer santral yüzme öğrendi

Serhat Ayan - 10 Aralık 2018

Türkiye’de Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ni inşa eden Rosatom, dünyanın ‘ilk ve tek yüzer nükleer güç santrali’ Akademik Lomonosov’un birinci reaktörünü…

Turkcell çok büyük bir gazete bayii oldu
76 okunma
76 okunma

Turkcell çok büyük bir gazete bayii oldu

Serhat Ayan - 8 Aralık 2018

Turkcell Dergilik, Kasım’da en çok okunan yerli-yabancı gazete ve dergileri kullanıcılarla buluşturdu. Okuma tutkunlarının en çok takip ettikleri dijital platform…

%d blogcu bunu beğendi: