Apple dünyanın ilk 1 trilyon dolarlık şirketi oldu!

2 Ağustos 2018
1069 Görüntülenme

Teknoloji dünyasında yaptığı atılımlarla uzun süredir dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Apple, bugün itibariyle dünya tarihinde daha önce görülmemiş bir ekonomik başarıya ulaştı.

New York borsasında bugün Türkiye saati ile 17.37’de 200 dolarlık rekor hisse değerine ulaşan Apple’ın toplam değeri 981 milyar doları görmüştü. Apple bu yükselişinin üstünden çok geçmeden sadece dakikalar sonra dünyanın ilk 1 trilyon dolarlık şirketi oldu.

Birkaç gün önce 2018 yılının ikinci çeyreğini bir önceki yıla göre %17.3’lük büyümeyle kapattığını açıklayan Apple aslında piyasa faaliyetleriyle 1 trilyon dolar değere ulaşacağının sinyallerini vermişti. Nihayet aylardır beklenen süreç tamamlandı.

Apple’ın peşinden Amazon geliyor

Özellikle iPhone X’in tanıtıldığı günlerde 2018 yılı için Apple ve Amazon arasında ciddi bir çekişme yaşanacağı ve iki şirketten birinin değeri 1 trilyon doları geçen ilk şirket olacağı konuşuluyordu. Apple, bazı ekonomistlerin iddialarının aksine yeni ürün gruplarıyla yatırımcılara güven vererek dünya tarihine 1 trilyon dolar değeriyle adını yazdırdı.

Toplam değeri 1 trilyon dolara ulaşan Apple’ın özellikle önümüzdeki aylarda yapacağı yeni iPhone lansmanıyla birlikte hisse değerlerinde yeniden önemli gelişmeler yaşanacağı da tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı
Mobil
86 okunma
Mobil
86 okunma

Lenovo’nun dört kameralı telefonu Lenovo S5 Pro tanıtıldı

Mert Yamak - 18 Ekim 2018

Akıllı telefon pazarında sahibi olduğu Motorola markasının da desteğiyle önemli bir atılım gerçekleştiren ancak son dönemlerde sessiz kalan Lenovo, yeni…

Boston Dynamics’in robotu Atlas yeni yetenekler kazandı
İnsansız & Otonom Araçlar
94 okunma
İnsansız & Otonom Araçlar
94 okunma

Boston Dynamics’in robotu Atlas yeni yetenekler kazandı

Cemil Eren Mutluay - 17 Ekim 2018

Daha önce ürettiği robotlar WildCat ve Spot ile dikkatleri üzerine çeken Boston Dynamics, uzun süredir üstünde çalıştığı Atlas’ın yeni videosunu…

Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!
Genel
216 okunma
Genel
216 okunma

Oyunculara özel Huawei Mate 20X tanıtıldı!

Mert Yamak - 16 Ekim 2018

Huawei, Londra'da düzenlediği özel basın etkinliğinde Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modellerinin yanı sıra oyunculara özel Mate 20…