Apple dünyanın ilk 1 trilyon dolarlık şirketi oldu!

2 Ağustos 2018
1109 Görüntülenme

Teknoloji dünyasında yaptığı atılımlarla uzun süredir dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Apple, bugün itibariyle dünya tarihinde daha önce görülmemiş bir ekonomik başarıya ulaştı.

New York borsasında bugün Türkiye saati ile 17.37’de 200 dolarlık rekor hisse değerine ulaşan Apple’ın toplam değeri 981 milyar doları görmüştü. Apple bu yükselişinin üstünden çok geçmeden sadece dakikalar sonra dünyanın ilk 1 trilyon dolarlık şirketi oldu.

Birkaç gün önce 2018 yılının ikinci çeyreğini bir önceki yıla göre %17.3’lük büyümeyle kapattığını açıklayan Apple aslında piyasa faaliyetleriyle 1 trilyon dolar değere ulaşacağının sinyallerini vermişti. Nihayet aylardır beklenen süreç tamamlandı.

Apple’ın peşinden Amazon geliyor

Özellikle iPhone X’in tanıtıldığı günlerde 2018 yılı için Apple ve Amazon arasında ciddi bir çekişme yaşanacağı ve iki şirketten birinin değeri 1 trilyon doları geçen ilk şirket olacağı konuşuluyordu. Apple, bazı ekonomistlerin iddialarının aksine yeni ürün gruplarıyla yatırımcılara güven vererek dünya tarihine 1 trilyon dolar değeriyle adını yazdırdı.

Toplam değeri 1 trilyon dolara ulaşan Apple’ın özellikle önümüzdeki aylarda yapacağı yeni iPhone lansmanıyla birlikte hisse değerlerinde yeniden önemli gelişmeler yaşanacağı da tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir

Çin iPhone satışına yasak getirebilir
24 okunma
24 okunma

Çin iPhone satışına yasak getirebilir

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Qualcomm, Çin’deki Fuzhou Mahkemesi’nin, Qualcomm’un iki patentli ürününün kullanıldığı iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8,…

Robot konusunun cılkının çıktığı an
53 okunma
53 okunma

Robot konusunun cılkının çıktığı an

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

Akınsoft, Konya'da insansı robotlar yapan bir firma. Servis yapan robotlar, akıllanan robotlar yaparak, bunları sattığını sıklıkla dile getirerek uzun zaman…

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj
37 okunma
37 okunma

Ceplere ucuza küçük ve hızlı şarj

Serhat Ayan - 11 Aralık 2018

TP-Link, yepyeni iki powerbank modelini satışa sunacağını duyurdu. Yeni powerbank’lardan ilki 6000mAh pil kapasitesine sahip olan TL-PBB6000, kredi kartı büyüklüğünde…

%d blogcu bunu beğendi: