Son film Spectre’de James Bond karakterine hayat veren Daniel Craig, yeni James Bond filmi ile ilgili kendisine gelen sorulara artık sıkıldığını ve yeniden James Bond filminde karakteri canlandırmayacağını açıklamıştı.

Bu karar, Ajan 007 hayranlarını üzerken Daniel Craig’ın yapım şirketinden gelen astronomik teklifi geri çevirememesiyle birlikte James Bond’un yeni filmi kesinleşmişti. Oyuncu kadrosu hızla netleşmeye devam eden filmin dağıtıcısının kim olacağı ise asıl merak konusuydu.

Bildiğiniz üzere uzun süredir Sony, James Bond filmlerinin dağıtımını üstlense de ne yazık ki yeni film için Sony ve yapımcı şirket uzlaşmaya varamamıştı. Şimdi ise The Hollywood Reporter’a göre Apple ve Amazon, yeni James Bond filminin dağıtımını üstlenmek için savaşmaya başladı.

Her iki teknoloji devi de film sektöründeki payını arttırmak için yeni James Bond filminin dağıtıcılığını almak istese de varsayılan raporlarda Amazon’un Apple’a kıyasla dağıtım işi için bir tık daha yakın olduğu bilgisi paylaşılıyor. Yine de Apple gibi büyük bir dev için bu filmin dağıtımını üstlenmek pek de zor olmasa gerek.